Kedi Kum Kabı Seçimi

dollfacepersian

Anket

Savic Nestor : 67x47x50(ugy)
(14 oy)
Moderna Flip Büyük: 57x43x42(ugy)
(17 oy)
Savic Nestor Köşeli: 58,5x45,5x40(ugy)
(8 oy)
Toplam (39 oy)

Herkese merhaba, oğlum için yeni kum kabı almam gerekiyor. Plastik kapağı üstten açılan modellerden tercih etmek istiyorum. Bu şekilde 6 farklı kum kabı buldum ve tercihlerimi üçe indirdim fakat üçü arasında özellikle kaplardan birini kullanmış arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Kapların markalarını ölçülerini yazıp resimlerini koyacağım. Birde en çok tercih edilen kum kabını görmek için anket oluşturacağım. Ankete oy veren özellikle kaplardan birinin kullanmış arkadaşların kap hakkında olumlu-olumsuz görüşlerini yorum olarak yazmalarını rica ediyorum. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Kaplar ve sırayla resimleri
Savic Nestor : 67x47x50(ugy)
Moderna Flip Büyük: 57x43x42(ugy)
Savic Nestor Köşeli: 58,5x45,5x40(ugy)

42 CEVAP

sophiee

Yalnız üçgen olanın ayrıtları ölçü olarak yakın dursa da , hacim hesabı yaptığımızda diğerlerinden daha küçük kalıyor. Bu yüzden onu elemenizi tavsiye ederim.

dollfacepersian

Konu hakkında güncelleme

Oğluma Moderna Flip büyük kedi tuvaletini ******.com dan sipariş ettiğimi şu konuda söylemiştim.

Fakat sorarak teyit ettiğim halde istediğim kum kabı yokmuş,bana gösterdikleri hiçbir kum kabı da aynı özelliklere sahip olmadığı için siparişimi iptal ettim ve "Teleskopakvaryum" diye bir siteden aldım. Daha önce alış veriş etmediğim için endişeliydim ama en uygun fiyat orada olduğu için burayı tercih ettim. Siparişim 2 gün sonra gayet güzel bir şekilde elimde oldu, kesinlikle tavsiye ederim.

Kum kabı hakkında görüşlerim

Ben mavi rengini tercih ettim ve gerçekten ilk izlenim açısından tek kelimeyle bayıldım. Sonra detaylı inceledim. Üst kapağının o şekilde açılması inanılmaz kolay oluyor, üst kapağı direk çıkarıp yakmakta çok kolay. Plastiğin kalitesini de çok beğendim,gayet sağlam.

Hacmi ve büyüklüğü konusunda

İlk olarak gayet büyük göründü gözüme, sonra oğlum içine girip yatınca çok alan kalmadı ve bu beni endişendirdi. Sonra zaten tuvalette ayakta olacağını için sorun olmaz diye düşündüm tabi ki:)
Ayrıca gayet büyük fakat aşırı derecede alan kaplamiyor, eski kum kabı yerine biraz daha yer kaplayacak şekilde oturdu. Hacmi ise 5 kg dan fazla kum aldı fakat 10 kg değildir diye düşünüyorum. Çünkü daha önceden yarısını kullandığım 10 kg lik kumu ve yeni paketten biraz daha kum ekledim. 6-7 kg falan kum koymuşumdur toplamda diye düşünüyorum

Umarım bu yorumum kum kabı arayışında olanlara yardımcı olmuştur:)

sophiee

1 yıldır moderna flip kullanıyoruz. Şu ana kadar bir şikayetimiz olmadı. Temizliği kolay. Sığamama gibi bir problemimiz yok. Yalnız kızımız en baştan beri şeffaf kapısına aşılamadığı için onu takmadan kullanıyoruz. Tuvalet kabımızı öveyim dedim nasıl yapsam bilemedim kelime bulamıyorum

aleyn

tam da kum kabımı yenilemeyi düşünürken :) merakla bekliyorum sonuçları.

dollfacepersian

@Aleyn

Şuan kullandığı dahil 3 kum kabı var evde ama hepsi küçük geliyor:( 3 kilogramcık bir kedi ama sığamıyor beyefendi maalesef. Şuan kullandığı yanlış ölçmediysem( çok önce tuhaf bir ************* satıcısından almıştım. Satıcının üyeliği silinmiş ölçü bilgilerini bulamıyordum kendim öltçüm ondan)
50x38x34 ölçülerine sahip. Özellikle uzunluk ve genişlik sıkıntı oluyor. İçinde rahatça dönüp kazı çalışması yapmakta zorlanıyor. O yüzden yenilemenin vakti çoktan geldi de bir türlü alamadım. Umarım ikimizde karar verebiliriz yeni kum kabı konusunda:)

aleyn

sanırım bu ölçü aşağı yukarı normal kapların ölçüsü, bi ara ölçmüştüm buna yakındı diye hatırlıyorum ben de büyüğe geçmek istiyorum çünkü kazı çalışması yapmayı çok seviyor, hem kendi rahat edemiyor hem her taraf kum oluyor o çalışmalar sırasında.. o yuzden gerçekten tam denk geldi :)

dollfacepersian

@aleyn

Valla standart ölçü mu hiç bilmiyorum diğer ikisini hiç ölçmedim. Birini sahiplenirken eski sahibi verdi diğerini ilk zamanlarda tecrübesiz iken ben aldım. İki küçük açık kedi tuvaleti. Baya basit olanlardan ikisi de.

Aynen Pufy de bayılıyor kazı çalışması yapmaya birde şöyle bir sıkıntı var sanırım bazen işini rahat yapamıyor ki dışkı yapışıyor poposuna:( Böyle kocaman bir kap alıp rahat rahat kullansın istiyorum bende

Ceronimo-

Ben de bir süredir kapalı kum kabı almayı düşünüyordum, bu konunun olması çok iyi oldu. :)
Çevremde birkaç kişi moderna flip kullanıyor çok memnunlar. Ama kabın büyüklüğünden ayrı bir sorum olacak; biz *********'nın kumunu kullanıyoruz mesela epey tozutuyor. Kabın içinde kumu eşelerken o tozu soluyacaklar, gözlerine girecek. Bu onlar için büyük bir sorun değil mi? Sırf bundan korktuğum için almaya çekindim her seferinde...
Konunuzu biraz saptırdım amacından kusura bakmayın.

dollfacepersian

@Aleyn

Aynı Moderna gibi görünen kaplar gördüm. Mio markası adı altında satılıyordu çoğu,belki de ondandır şuan kullandığın kap. Yazdığım şekilde kullanılmasının gerçekten kedi için rahat olmasına sevindim:)

@Sophiee teşekkür ederim yorumuma cevap verdiğiniz için

@Ursaminor

Daha önce açık kum kabı kullandım,ailem kumların etrafa saçılmasından ve görüntüsünden (tuvaleti kullanınca vs.) çok rahatsız oldu bu yüzden kapalı kum kabı aldım. Şimdi de yine bu yüzden kapalı kum kabı almak istiyorum ama bu sefer oğlumu da düşünüp en rahat edebileceği genişlikte,havadarlıkta tercih etmeye çalışıyorum. Evet banyonun da etkisi var, şuan Pufy'nin kum kabı banyo da duyuyor ve hem biz hem misafirler o banyoyu kullanıyoruz maalesef

Kjw

@aleyn Hıımm tabana pek yapışma olmadı şimdiye kadar,kum azalınca dibinden alıyorum ama yapışma sorunu yaşamadım...Buarada ben geçen gün kum kabı için olan poşetlerden aldım ve tabikisi küşük geldi,tuvalet cidden çok büyük,bunu sırf yer değil,kum olarakta bakarsak,10 kg tek seferde koyuyorum ancak doluyor...

@dollfacepersian Umarım istediğin gibi ,beklentilerini karşılayacak bir modele sahip olursun..Benim için tek kriter büyük olmasıydı ve bulduğum en büyük modelde buydu aldım...

Ama @ursaminor Dediği gibi büyük boy saklama kabıda alınabilir hep daha ucuza gelir,çok pahalı bence bir plastik için ama acımadım aldım orası ayrı....

dollfacepersian

@Sophiee

Kullanan birinin yorum yapmasına sevindim,Moderna Flip almaya karar vermiştim bir ara. Sonra diğerlerini keşfedince onları da değerlendirmek istedim. Teşekkür ederim yorumunuz için, yardımı oldu merak etmeyin:)

sophiee

Çok ciddi kafa patlatıyorum şu an kum kaplarına :))

sophiee

Bana hiç de yanıltııcı ve saçma gelmedi nedense :)) bence üçgeni net eleyin diğer ikisinden birini alın savic Nestor daha büyük ölçüleri ama moderna flip ile de rahat edersiniz diye düşünüyorum ve artık sizi rahat bırakıyorum :))

dollfacepersian

@Ceronimo-

Gayet önemli ve konuyla alakalı bir soru sormuşsunuz merak etmeyin:) Evet maalesef çok tozutan kumlar+dar kapalı alan kediler için sıkıntılı bir durum. Bu yüzden daha hava alan geniş bir kum kabı ve yazdığım şekilde açılan modeller arasında tercih yapmak istiyorum. Neden bu model derseniz kapağını ikinci resimde sürekli yada arada açık bırakarak daha çok hava almasını ve tozun içeride daha az kalmasını sağlamayı düşünüyorum:)
Önemli bir konuya değindiğiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim:)

Aysetaha

Bizimkisi 45•36•32 Siz söyleyince ölçtüm bende merakımdan:))bizim kedimiz şu anda çok küçük rahatlıkla sığıyo seneye inşallah büyüdüğünde değiştirirsem yine aynı modelinin büyüğünü almayı düşünüyorum.pek tecrübeli sayılmam aslında sizden daha güzel şeyler öğreniyorum asıl ben teşekkür ederim