Kedime Noluyorrrr

ozmet

kedim yaklaşık 1 .5 ay önce doğum yaptı doğumdan sonra evcil kedi olmayı bıraktı resmen vahşileşip bir sokak kedisi oldu eskiden kucağa vs yatar kendini sevdirirdi şimdi ise çok fena hali soruma bahane bulanları bu soru mu diyenleri şikayet ederim güzelce cevap verenleri patilerim

6 CEVAP

MinelG

internette okuduğuma göre kedilerde de aynı insanlarda olduğu gibi doğum sonrası depresyon olabiliyormuş.Kabullenememe ya da belli bir süreden sonra yavruların yorgunluğu kedileri asabi ya da bu şekilde mutsuz bir kedi yapabiliyormuş :( ona bol bol destek olmaya çalışın.İçiniz rahat etmiyorsa veterinere de danışabilirsiniz umarım en kısa sürede eski haline döner :)

kedilimadam

Dişi kedilerde doğum sonrası yeniden kızgınlığa girme çok hızlı olabiliyor.Kimileri doğumdan 2 hafta sonra dahi kızgınlığa girebiliyor.Sizin kedinizde de böyle bir durum olmuş olabilir.Bir yandan yavrularla ilgilenme ve onları koruma iç güdüsü öte yandan kızgınlığın stresi onu böyle saldırgan hale getirmiş olabilir.Bu nedenle imkanınız varsa ve eğer böyle bir niyetiniz de varsa en kısa sürede kısırlaştırmanızı tavsiye ediyorum.

Derdedermanim

Kediler içgüdülerinin ağır bastığı dönemler değişik davranabilir.Kısırlaştırırsanız (ki böyle sürekli yavrulmıcak sanıyorum)sorun çözülebilir.Ama yavru dönemi gibi davranmıcaktır.Birde neden tehdit içeriyorki sorunuz şikayet etseniz dünyamı yıkılcak :) beni şikayet edin mesela ))

ozmet

çok sağolun arkadaşlar

ozmet

derdedermanım bir hesabım vardı kapatıldı daha acemiyim ked, bakımında sorularımda bu nasıl soru soru mu bunu damı bilmiyorsun vb yazdılarda sizlik değil

Derdedermanim

anlamişko :)