Kedim Sıvı Yağ İçti

Merhabalar çok obur bir kedim var ne bulursa yiyor elimden geldikçe engel olmaya çalışıyorum. Evden çıktıktan sonra kızartma tavasının kapağını açmış ve kızartma yağını su gibi yalamış. Kedim resmen patates kızartması kokuyor. Dünden beri çok az bir miktar mama yedi sadece veterinere sordum mide bulantısı olabilir dedi ama içim rahat etmedi sizin başınıza geldi mi böyle bir şey ? Her şeyi yiyen kedim yaş mamaya bile tepkisiz kaldı sadece kuru mamayı azıcık yedi.

2 CEVAP

Emirrckr

Sıvı yağın ciddi bir zararı olmaz ama mide bulantısı/kusma/ishal yapabilir.
Midesi bulanıyorsa iştahı da yerinde değildir muhtemelen.
Muhtemelen yarına toparlar.

yarenkolcu

yani bir defalık bu durumdan ben bir şey olacağını düşünmüyorum. ama ishal olma ihtimali çok yüksek. kakasında ishal dısında tuhaflık görmezseniz bence sorun teskil etmez. ancak belki biliyorsunuzdur ama yine de söylemek isterim, eğer her seyi yiyen bir kedi ise, açık alanda sakın üzüm bulundurmayın. kuru taze farketmez çok ölümcül bir yiyecek