Lütfen Yardımcı Olun

Micika

Bahçede baktığımız tekir kedinin önce ayağında aksaklık vardı üstüne basamıyordu veterinere götürdük röntgen çekildi röntgen kırık çıkık yoktu iğne vurdular sonrasında biraz daha iyi oldu iki gün sonra aksaklık devam edince tekrar gittik yeniden iğne vuruldu antibiyotik verildi fakat şuan omzunda büyük bir şişlik oluştu

9 CEVAP

Micika

Bu durumu daha önce yaşayan var mı? Veteriner birde kasları için takviye hap verdi onu da kullanıyoruz ama durumda iyileşme yok bugünde patisinde renk kaybı vardı

bence başka bir vete götürmelisiniz. özellikle renk değişimi iyi bir şey değil. anladığım kadarıyla şişlik olan iğne yapılan yer değil? bu arada çok hareketli kediyse hareket alanı kısıtlanmalı.

Micika

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için yemesi içmedi şuan harika dediklerinizi yapıcam

Micika

Zaten çok haraket edemiyor da ama iğne sırtından yapıldı haklısınız başka veteriner konusunda ama ben ilçede yaşıyorum burada büyükbaş veterinerleri çok kedi köpekten anlayan tek veteriner kendisi

peki omzunun filmi çekildi mi? belki sorun omzundadır. hareket ettirebiliyor mu? kırık olduğu zaman üzerine basmıyorlar. belki ödem yapmıştır. soğuk kompres yapmayı deneyin.

Micika

Evet evet çektiler kemikte sıkıntı yok ama o zaman bu kadar şiş değildi tabi şişlik görünüyordu az da olsa

muhtemelen travmaya bağlı bir şişlik. zamanla az olan bir şişliğin büyümesi normaldir kırık olmadığı sürece bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. dediğim gibi sıcak-soğuk kompress iyi gelebilir. yine de geçmezse vete tekrar götürün ödem için iğne yapacaktır. bu arada yemesine içmesine dikkat etmek ve hareket alanını kısıtlamak gerekiyor.

Micika

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için yemesi içmedi şuan harika dediklerinizi yapıcam

rica ederim. inşallah en yakın zamanda iyileşir. geçmiş olsun. 🥰