Çene Aknesinin Egzamaya Dönüşmesi

Kedimin çenesinde 5 ay önce minik akneler çıktı Crystalin ile silmemizi önerdi veteriner devamli kaşıdığı için tüyleri dökülmeye başladı zamanla bu süreçte
Batikonla temizledik
Şurup ve malt kullandık
1 hafta boyunca antibiyotik ve ağrı kesici iğne vuruldu
Devamlı boyunluk taktı
Kortizonlu merhem ve antibiyotik merhem kullandı
2 defa kortizonlu iğne oldu
Royal Canin kullanıyorduk veterinere tavuk alerji yapmış olabilir mi dediğimde hayır olamaz demişti ama son çare bu hafta onu Brit Care hipoalerjenik mama ile değiştirdik ve Cleapet egzama seti kullanmaya başladık. Bunlar ise yarar mı bunlar dışında tavsiye verebilecek var mı?

1 CEVAP

Cennet29

Mamayı değişmeniz iyi olmuş. Mama Alerjisindende hayvanlar kendilerini kaşıyıp yara yapabiliyor. Veterinerinizde alerji testi yapcak imkan olmadığı için başından savmak için alerji değildir demiş olabilir. Test yapmak gerekiyo buda her veterinerde yoktur. Siz yediğini içtiğini düzene sokup gözlemleyin. Belki de o bahsettiğiniz tedavileri boş yere oldu. Maddi durumunuz iyiyse başka bir veterinere daha danışın fikir alın