İç Parazit Aşısı Sonrası Kusma Normal Mi?

duman2707

Arkadaşlar dün kedilerime iç dış parazit aşısı yaptırdım ama gece biri kusmuş
Normal bi durum mu?

5 CEVAP

yagmue

benim bildigim normal degil, veterimere goturun

Minminik

2 kediniz varsa dış parazit sonrası 1 gün kadar aynı yere koymayın birbirlerini yalayıp zehirlenebilirler veterinerin söylemesi gerekirdi

duman2707

Tekrar bi kusma olmadı durumları da iyi şuan

duman2707

Evet veterinerimiz söyledi ama ben ne zamandır zaten kendim yaptığımda da ayrı tutmuyorum ikiside erkek olduğundan öyle birbirlerini yalama gibi bi davranışları pek yok
Ayrı tutunca aksine çok miyavlıyor biri

Emirrckr

İç parazit aşısı sonrası kusma olabiliyor hatta hekimler bu konuda bazen uyarır.
Sebebi vücudundaki parazitleri hem kusma hem dışkı yoluyla atıyorlar diye biliyorum.
Yani kedinizde iç parazit varmış muhtemelen,
Ve aşıyla birlikte atıyor.
Aşıdan hemen sonra kusmadıysa sorun değil zaten kana karışmıştır ama hemen kustuysa dilerseniz bir hekiminize danışın.
İlaç etkisini göstermiş midir diye.