Kedim Ankara Kedisi Mi

Boncikimm

Merhaba sokaktan yeni bi kedi sahiplendim.Bu kedi ve 3 kardeşi de bembeyaz ikisinin kafasinda siyah lekeler vardı.Benim kedimde yok.Annesi siyah beyaz bi kediydi.Kedim ankara kedisi mi anlamadım.Kedimin yavrulari siyah olabilir mi başka beyaz kediyle ciftlesirse?

1 CEVAP

Derdedermanim

Kediniz melez bir kedi herrenk yavrusu olabilir beyazda buna dahil.Ankara kedileri uzun ipeksi tüylere sahiptir her beyaz kedi van yada ankara kedisi değildir her siyah kedinin bombay olmadığı gibi yada her tekir desenli kedinin bengal olmadığı gibi yada her gri kedinin british yada rus kedisi olmadığı gibi örnekler çoğaltılabilirm kısaca renk ve desenleri aynı olan sokak kedisi de olabilir iran kediside renk ve desenler ırkları belirlemede tek başına yeterli olamaz.Sokakta yaşıyan kedilerin çoğu melez karışık ırklardır diğer cins ırklara göre daha dayanıklılardır.