8 Aylik Köpeğim Çok Yuksek Miktarda Dişki Yapıyor

Dobiee

Merhabalar!

8 aylik dobermanim var advance mama ile cok ishal oluyordu ve kilo alimi tamamen durmuştu 21 kilo . Veterinerimizin tavsiyesi uzerine Mama değişikliği yaptık, Virbac Gastro HPM mamasini kullaniyoruz.
İlk hafta 100 gr aliyordu duzenli dişki sayisi da normaldi gunde 3 ama şuan çok fazla yapıyor.
350 gr mama veriyorsak 250 gr dişki olarak atıyor . Kilo alımı da durdu.

Kanli ishal geçirmişti daha küçükken ne yaptıysak toparlayamadı

Sindirebilir olasığı yuksek mamayi dahi sindirmiyor ne yapabiliriz?

3 CEVAP

kj0122

Genellikle en az 1 haftayı geçecek şekilde 10 güne yayılmalıymış süreçte gerekirse 2 haftaya kadar uzatılması tercih ediliyor bizim kedimizde benzer durumlardan şikayetçiydi ancak bu yöntemle toparlayabildi imkan varsa tek hekimliğe bağlı kalmayın derim bizim bu 4.cü hekimimiz bir hekimin fark edemediğine diğer hekimlik ani müdehale yapabiliyor tavsiye olsun

kj0122

Daha önce köpek sahiplenmedim fakat ishal durumu mama geçişi hızlı olduğu süreçte çok karşılaşılan bir durum mama değişikliğinde eski mamayla mı karıştırıp belirli bir süremi verdiniz yoksa direk mi yeni mamaya geçtiniz? Hekiminize danışıp probiyotik desteğinde bulunun kanlı ishal değilse çok şükür toparlanabilir bir durum diye biliyorum geçmiş olsun

Dobiee

1 hafta gecsis suresi oldu 1/3 yeni mama ile karistirarak probiyotik denedik lakin bir fark goremedik.
Suan da kullandigimiz mama sindirim destekli ve bağırsak faydalari ile dolu icerigi var lakin hala duzelme yok