Kedim Öpmem Zararlı Mı ?

kedicandir
kedicandir

1914 Puan

kedim öpülmekten pek hoşlanmıyor bende uyurken öpüyorum tutuorm yine öpüyorum onu çok seviyorum yaa.. ama öpme kedi öpülmez tüyü kaçar diyip duruyorlar benden baska kedisini öpen yok mu tek anormel ben miyim acaba ? :) :) :) :)


18 CEVAP

kedicandir
kedicandir

1914

kiste (kist hidatik) sebep olan kedinin tüyü değil, tüylerin üzerinde bulunabilen bir tür parazittir.Kedi tüyünün akciğere ulaşma ihtimali yoktur; çünkü hava, soluk alma esnâsında burun boşluğundan geçerken, içinde bulunan yabancı cisimlerden de temizlenir. Solunum havasının yabancı cisimlerden temizlenmesi işinde mekanizma o kadar etkilidir ki, beş mikrondan daha iri cisimler akciğerlere doğru geçirilmezler. Şâyet burun boşluğunu geçebilen cisimler olursa, bunlar daha sonraki solunum yollarında tutulurlar. (Soluk borusunun iç yüzeyi nemli ve tüylerle kaplıdır. Bunlar soluk borusuna kaçan toz vb. maddeleri yakalayarak öksürük ve balgamla dışarı atar.)Tüylerin yutulmasına gelirsek; sağlıklı bir kedinin tüyünün yutulması ile diğer tüylerin (kazak, tüylü oyuncaklar vs.), saçların ve tozların yutulmasının hiçbir farkı yoktur. Yutulan tüyler mideden bağırsaklara geçer ve vücuttan atılır.Sağlıklı bir kedi tüyünün hiçbir zararı yoktur. Araştırdımm merak edenler için doğruluk oranı kaç bilinmez ama ölümüm olcaksa kediden olsun yani :)


MIRA
MIRA

706

ay onları öpmeden durulur mu ya harika bişey hele onun sizi yalaması yani onlarda bu öpme şeklidir bundan mükemmel bi duygu yok Allah hepimizi tüyden korur yeterki biz hayvanları sevelim :)


tiptirisko
tiptirisko

768

Hem de nasıl opuyorum öpücük manyağı yapıyorum onu tabiki birşey olmaz kedilerin tüyleri aşılarını yaptırdığınız surece yanı onda parazit olmadığı surece zarar vermez parazit yumurtaları tüy köklerinde olduğundan zararlı olur ama kediniz mis gibi asili tertemiz bir lokumsa istediğiniz gibi opun tüyünden de korkmayın;)


Aly
Aly

4

yalnız değilsiniz ben de öpüyorum :) tüylerine dikkat edin tabii ki ama


kedicandir
kedicandir

1914

şu an yavru olduğu için tüyü dökülmüyor zaten :) ayy ama ben öpmeden bana çok kızsalarda duramıyorum :)


Dila2003
Dila2003

2816

aynen bende öpüyorum ama zararlı çünkü ağzımıza tüyü kaçabilir benim dedem öyle öldü kedi tüyü kaçmış


Busrabiye
Busrabiye

605

aynı şeyi benim veterinerde söyledi. hatta tüylerin üzerindeki parazitler köpek tüyünde bulunurmuş :3


HakanCiris
HakanCiris

2455

Ya öpülmezmi yaaaaa inanılmaz tatlılar


sude24sena
sude24sena

2439

ben kuşumu öpüyorum dudağımı ısırıyor


kars
kars

3106

Ben şahsen 12 yaşındayım bir kedim var.Tüy kaçarmış böbrekte toplanırmış insanı öldürürmüş onların hiçbirine inanmıyorum.Öpüyorum seviyorumda hatta bazen bilerekten tüyünü yuttuğum olmuştur :)


ceydayildiz
ceydayildiz

1953

Seni anlayabiliyorum kendini tutamıyosun yavruysa birşey olmaz çünkü daha tüyü dökülmüyor


Hzlyldrm
Hzlyldrm

1798

Kedicandir'a katılıyorum.eğer kedinizin aşıları tamsa hiçbir zararı yoktur.denildiği gibi kedinin tüyü değil parazitleri zararlıdır.aşılamayla bu problem çözülmüş oluyor zaten


Ben kaşmir'imin ağzını bile öperdim deli gibi öper dururdum istediğim gibi dün kaybettim ama canımı dün öldü yavrum


patkam
patkam

115790

bende öpüyorum


kedicandir
kedicandir

1914

senin kuş ısırıyormuş en azından benim kedi parçalıcak bi gün kanattı dudağımı ısırdıda en iyisi uyurken ya da mayışıkken öpmek o zaman sakin :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 14747 Görüntüleme
  • 18 Cevap
  • 4 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29689 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR