British Shorthair İçin Doğru Mama

burlo

ikinci kedim birkaç gün içerisinde gelecek ve proplan mama yiyormuş. tekir kedim royal canin indoor mama yiyor bir dönem proplan yemişti kilo kontrolü için değiştik mamayı. british shorthair için doğru mama markası nedir tüyleri vs için farklı mama almalı mıyım yoksa proplan devam mı ettirmeliyim ?

24 CEVAP

Derdedermanim

Deniz britishin özel durumu yok evet açıklıyim 1.si burdakonu yavru kedi ile alakalı
2.İki yavru kedi gayet aktif hareket edicek.
3.British iran kedisinden üretilen bir türdür ve benimde iki tane iran kedim var ve huyunu suyunu biliyorum ileriki yaşlarda birazdaha durgun olurlar ama kilo almaya meyil diye birşey yok bu sizin kediyi kendi halişne bırakmanız oyunoynamamanız ve karbonitrat beslemenizle alakalı olabilir.
4.Kediler et içerikli beslenmeli N D Tahılsız kitten ile beslemenizi tavsiye ederim.

ego pis bir şeydir

Derdedermanim

Ben yavru kedi olduklarını düşünerek bunu yazdım faket kedileriniz yetişkin ise yine n d kullanın nd tahılsız birinci secenek nd düşük tahıllı ise ikinci secenek.Kediniz kilo alırsa düşük tahıllıya geçersiniz ama kedileri aktif olmaya iten sahibi olmalı mesela sürekli mama kabında mama olmucak 2. aynı yerde mama olmucak sürekli farklı yerlere mama koyucaksınız kediyide çağırmıcaksınız kediniz arayıp o mamayı kendi bulucak bir süre sonra kedi mama yedmek istediği zaman mamayı arıcak bu hem onun hayatını renklendirecek buna zenginlerştirme denir hayvanat bahçelerinde uygulanan yöntemdir hemde efor sarfetmesini sağlıyacak ayrıca ip yada herne ise kedileri hareket etmeye teşvik ediceksiniz eğer durguniseler oyun ile zenginleştirme ile gerekirse az az mama gizliceksiniz bir yerlere oda koklayarak bulucak sadece kuru mama böbrekleri bitirir sağlıklı değil doğal yoğur süttozu bıldırcın yumurtası sarısı bunlarıda verin arada et verin tek tip beslenme kesinlşikle sağlıksız hatta arada çiğ et verin fakat vermeden önce buzlukta 3 gün bekletin sonra buzdolabında açılsın sonra önüne koyun yemez ise 10 dk içerisinde atın.Çiğ beslenme kedilerin orjinal beslenme şeklidir.Şimdi iki bıldırcın alın eve salım 3 labratuar faresi alın onlarıda salın yakalamak için uğraşsın efor sarfetsinler sağlıklı beslenmiş olsunlar diyemiyeceğimize göre bukadarı kafi sanki :)

Derdedermanim

http://anadolukedisi.com/Yazi/saglik-ve-bakim/british-shorthair-irki-kedilerin-gercek-yuzu/77
Bu yazı size yardımcı olur evet aldık atıcak halimiz yok...

Dmldsl123

Royal canın öneririm ama çok pahalı nir mamadır bu mama ve bu mama en çok kullanılan mamadır ama ödeyemesseniz 2.olan ve benim kullandırttığım(senelerdir) pro plan öneririm

Derdedermanim

Kilolu olan kontrol altına alınmadan bir çözüme ulaşmak zor gibi gözüküyor bence barf beslenmeyi araştırmalı arkadaş birde ben ihmal var demedim ihmal olursa kilo alabilir dedim kaldıki kilolu olduğunuda yeni öğrenmiş oldum.Birde henüz ikinci kedi gelmedi gelicek diye yazıyor benmi yanlış anlıyorum.
Kediler evde yalnız kimseyok yalnızda duramıyorlar ;yavru olan yemeli yetişkin olan az yemeli ise cevap kurumama değil bence.Ama yavru kediniz diyet mama ile siz yok iken beslense sorun olmaz diye düşündüm çünkü sabah akşam ve gece yavruya ayrı biryerde kitten mama takviyesi yapabilirsiniz ve diğer takviyeleri .

Derdedermanim

Barf ile besleyin güzelce kilo verir.

Derdedermanim

Heiter çok merak ettiyseniz söyliyim önyargı ile yazıp karşıdakini küçümsemek egonun gereğidir .Siz agresif olduğunu düşünmekte serbestsiniz.Sizin fikriniz bu istediğiniz gibi düşüneceksiniz değiştirmeye çalışmak saçma olur.Açıkcası çokda önemli değil benim için.

Derdedermanim

Britishin özel bir durumu var** malesef**... bu tür cins kediler ani kilo alımına yatkındır tekir kediler gibi olmuyorlar * malesef* .. oğlum suan obeziteye gitmek üzere* malesef* ..\

bu sizce normal bir cümle yapısımı?!
Gereçi zerre kadar umrumda değil ama bir şey yok çok normal modunda devam ederrken mantıklı cümle kurmayı deneyin çok sıradansınız !

Derdedermanim

: ))