Mama Değişikliği Yardım Lütfen

Hitayya

Royal canin kitten mamadan nd prime mamaya geçiş yapacağım. 2-3 haftalık bir sürece yaymak istiyorum. Miktarlarını nasıl ayarlayabilirim yardımcı olur musunuz? Bir de nasıl ölçmem gerek?

3 CEVAP

Mslna01

Mama değişimi 1hafta 10 gün yeterli olur kademeli geçiş yapmanız gerekiyor mama paketinin arkasında vermeniz gram yazar kademeli geçişi biliyor musunuz?

Canimyavrum

İlk 1-2 gün öğünlerde eskinin oranı %75, yeninin %25 olması önerilir. 3. ve 4. günlerde oran %50 - %50 olmalıdır. 5. ve 6. günlerde öğünün %25'i eski, %75'i yeni mamadan oluşmalıdır. 7. güne gelindiğinde ise kedilere doğrudan yeni mama verilmesinde bir sakınca yoktur.

Hitayya

Birkaç yorumda okuduğum üzere nd gibi mamalara geçerken 2 hafta gibi bir süreyi öneriyormuş veterinerler. Normal kademeli geçişi biliyorum ama mamayı ölçebileceğim bir şey yok ve 2 haftaya yaymak istiyorum