Bu Kedi Cinsi Nedir

Bbrcumrc

Pet shop ücretsiz british sahiplendirme yazmış fotoğraf paylaşmış arkadaş için aldık anne babası da british diyor kardeşleri beyaz doğdu ama bu şekilde doğdu diyor ancak veterinere götürdüm veteriner tekir kırması dedi bir bakabilir misiniz

6 CEVAP

aslihan_e

Ne fark edecek? Zaten ücretsiz sahiplendirmeymiş, ha British ha tekir. Bazı Scottish Straight'ler de aynı tekirlere benzeyebiliyor. Kırma ise daha iyi, gen havuzu genişlediği için genetik rahatsızlık taşıma ihtimali azalır. Zaten çoğu British kırma oluyor ülkemizde. Şecereli falan diyorlar, 5 kuşak şeceresi var diyorlar, 5 kuşak dediğin nedir, bir dişi kedi birkaç yılda torununun torununu görebiliyor. 10 kuşak olsa yine kırmalık vardır. Bu şekilde yok cins çıkmadı, cins çıktı vs. günümüzde aşırı sığ düşünceler. Mis gibi yavrular işte. Benim sokaktan sahiplendiğim Scottish kedim var, asla diğer kedilerim kadar sağlıklı olamıyor. Sürekli gözleri akar, şeker hastalığı çıktı, böbreği sorunlu, mide-bağırsak problemi var, alerjisi var. Bunlar British ve Scottishlerde çok sık görülen rahatsızlıklar.

dilanbulent

Allah aşkına ne farkı var araba mı seçiyorsunuz illa ağızdan kötü bir şey çıkartacaksınız hey allahım yarabbim ya

Emirrckr

Zaten ücretsiz sahiplendirme,
Ne farkeder ha cins ha tekir.
Şahsi fikrime gelirseniz tekir kırması muhtemelen.
Ama boşverin daha iyi,en azından daha geniş bir gen havuzuyla dünyaya gelmiş.
Bu da sizin şansınıza olmuş gibi yorun,sağlıkla büyüsün minik :)

Sezgek

Zaten ücretsiz sahiplenebilmenizin nedeni tekir kırması olması :) neyseki sokağa atmamış petshop sahibi ona da şükür demek lazım üzgünüm ama gerçekleri söyleyeceğim bu yavrular tekir kırması olmasaydı asla petshoptan ücretsiz sahiplenemezdiniz tekir kırması olması da iyi sağlam genler daha fazla olmuştur tüyü kadar ömrü olsun yavrunun

Cookiecan

Veterinerin dediği gibi kırmaya benziyor minnoş🙃

Okan3439

Kesinlikle kırma