Kediyle Aramızı Nasıl Düzeltebiliriz?

Emirrckr

Kısaca anlatmak gerekirse,
Kuzenimin bir kedisi var dişi ve 6,5 aylık civarında.
Kendileri bayram tatili için şehir dışına gittiler fakat kedinin beslenme rutini biraz farklı.
Çok küçükken aldılar ve kuru mamayı kendi başına yemiyor.
3 öğün yaş mama-kuru mama karışık veriyoruz.
Gün içinde 3 kez gitmek durumunda kalıyorum.
Bende hani denemek için hem de evde sıkılmasın diye bizim eve getirdim en azından daha rahat ilgilenilir diyerekten.
Fakat evde de kısır 2 yaşında dişi kedim var.
Kuzenimin kedisini getirdim ayrı bir odada çıkardım dışarı tabi farklı bir ortam diye dolap altına kaçtı o esnada kendi kedim içeri daldı çıkarmaya çalışırken kediyi farketti ve saldırdı.
Saldırma öyle tırmıkla vs.gerçekleşmedi diğer kedi de kendini savundu ama kendi kedimi zor çıkardım bana da hırlayıp tısladı en son.
Ardından apar topar kuzenimin kedisini kendi evine geri getirdim.
Şu an bana karşı çok ürkek davranıyor kendi evinde bile saklanıyor.
Daha önceden beni gördüğünde yuvarlanıp sevdiren hayvan şu an çok korkmuş durumda.
Fazlasıyla hatalıyım ama elimden ne gelir görüş almak istiyorum.
Tekrar güvenini nasıl kazanabilirim?
Kedi oltasına dahi pas vermiyor.

1 CEVAP

Sezgek

Siz de farketmişsiniz hatanızı üstüne varmayın evde zman geçirin ama onu zorlamayın sevmek için bekleyin o size gelsin mamasını koyduktan sonra bekleyin çıkmasını bunlara rağmen size yanaşmazsa yapabileceğiniz pek bir şey yok bu tarz durumların en iyi çözümü zaman