Kedide İshal Geçmeme Durumu

Cee

Kedimizde günlerdir ishal durumu var ne yaptiysak geçmedi iltihap durumu vardi onun icin antibiyotik tedavisi yaptik ve mama degisikligi olmuştu simdi tekrar kuru mamaya döndük fakat bir türlü gecmiyor hangi ilaci kullanabilirim yada baska bir yöntem var midir

6 CEVAP

Aysetaha

Öncelikle çok geçmiş olsun.kediniz kaç aylık bilmyrm ama benim kızımda 2 aylıkken parazitten dolayı ishal oldu ve 3 hafta kadar sürdü bir çok veteriner gezdik kimse ne tanı koyabildi ne de verdiği ilaçlar ishalini kesti.en son çare başka bi veterinere gitmek oldu o da bize antibiyotik kullandığımız için bide parazitler olduğu için bağırsaktaki bütün yararlı bakterilerin de gitmiş olabilceğini ve bağırsakların bundan dolayı toparlanamadığını söyledi.mamayı değiştirdik hemen sizin gibi aminosol ek olarak synbiotıc kapsül verdi veterinerimiz bi hafta içinde iyileşti kızımız çok şükür eğer imkanınız varsa dediğim vitaminleri alıp hemen kullanırsanız etkisini çabuk görürsünüz

Infernus

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Uzun süreli antibiyotik kullanımı iyi kötü ayırt etmeden tüm bakterileri öldürüyor. Bu da alınan besinlerin tam sindirilemeden atılması ve ishal sorunlarına yol açıyor. İyi bakteri takviyesiyle normale döndürebilirsiniz antibiyotik tedavisi de bitmişse. Bunun için prebiotik macunlar var onlardan kullanın ek olarak. Gimcat ve Dr. Clauders firmalarının var. Digest olarak geçer. Bununla beraber 2 günde bir ev yoğurdu da yapıp verin. Kısa bir süre sonra normale dönecektir başka bir rahatsızlığı yoksa.

Aysetaha

Bu arada bizim ishalimiz o kdr inatçıydı ki reflor ecerfuryl flagyl kullanmamamıza rağmen ishalimiz kesilmemişti

Infernus

Bahsettiğim macun aynı zamanda ödül maması olarak da kullanılıyor. Kedilerin yüzde 95 i bayıla bayıla yiyor. Veterinerinize danışarak kullanabilirsiniz.

Cee

Cokk tesekkur ediyorum hepinize bizim kedimizi baska kedi tarafindan öldürülmek istemis yüzü sisti iltihap vardi antibiyotik ve krem tedavisi uyguladik patladi yuzundeki sislik yara kaldi o yuzden cok fazla bisey yiyemiyor icemiyor yogurtta verdik yemiyor patatesi denedim 2 gundur eger bugunde gecmezse kesin ilaca baslicaz veterinere danisarak harket ediyoruz ama antibiyotugin boyle bisey yaptigini bilmem cok iyi oldu cok sagolun

Cee

Ondan verdi bize veteriner odul mamasi onu bayila bayila yedi zaten hatta ilaci biz onla birlikte vermistik bakicam bakalim bu aksamda takibini saglicam olmadi sizlerin dediklerini uygulucam tekrar tessekur ederim