Kedi İle Yolculuk Nasıl Yapılır

Mslna01

Kedim yolculuklarda çok bağırıyor çok miyavlıyor stres oluyor 2 saatlik yolculuk yapm gerekiyor nasıl bir yol izlemem gerekiyor

5 CEVAP

dilanbulent

Kediler için ''sedapet'' isminde bir ürün var. Özellikle uzun yolculuklarda çok sıkıntı çıkaran kediler için kullanılıyor. Ama bunun satışına gerek yok zaten çok pahalı bildiğim kadarıyla. Bizim veteriner kliniğimiz şöyle yapıyor; mesela yolculuğa çıkmadan önce kediyi kliniğe getiriyorsunuz ve ilaçtan yeteri kadar veriyor (veteriner bilir doz ayarını) Veteriner kliniklerine sorun bunu yapan illaki vardır

Mslna01

Sedapet uygulamasını mı yapıyor veteriner hekim,nasıl bir ürün anestezi gibi mi yan etkisi çok mu

Busesi

İlaç kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Benim kedimde bağırıyor 6 saat yolculuk yapıyorum senede en az 1 kere ama kedi bu. Bebeğim olsa oda ağlayacak çocuğu ağlayan yolcuya nasıl susuyorsak kediye de bir zahmet sussunlar ayrıca yolculuk yaptıkça alışacaktır. 2 saat için ilaç vermeyin

Ben 18 saat dahil yol yaptım. Veterinerim asla ilaç önermiyor. Yola çıkmadan önce mümkünse 4 saat önce mama ve suyu kaldırın. Yolda zaten su ve yemek aramiyorlar ve tuvalet yapmıyorlar. Mümkün oldukça kucağımda tutuyorum tabiki stres oluyor ama maalesef zorundaysanız bu durum yaşanacak.

petshoplarda veya veterinerlerde satilan sakinlestirici malt var zamaniniz varsa internetten siparis verin derim