Kedi Tüy Dökmesi

Cemalchief

Merhaba kedim yaklaşık 40 gündür ciddi tüy dökuyor. Mevsim gecisi icin normal mi? Her gün tarıyorum 1 avuç tüy çıkıyor her seferinde. Görseli ekliyorum, görseldeki tüy 30 saniye tarandığında çıkan tüy. 1 saat önce yaklasik bunun 3 katı kadar taradım yine

4 CEVAP

Cookiecan

Mevsim geçişlerinde olabiliyor bu kadar benim kedim de çok döküyor

Ahudr

Benimki bundan daha da cok döküyor taratmiyorda sever gibi yapip avucla uzerinden tüy topluyorum resmen şaşkınım lütfen çözüm bulan birileri varsa bizlere yardım etsin resmen evin icinde agzimi acmaya korkar oldum ucus ucus her yer tüy :(

Okan3439

Gayet normal bizde bunun 10katı var desem yeridir :) kışlık tüyleri atıyorlar biotin takviyesi kullanırsanız yeni tüyleri daha sağlıklı parlak çıkıcaktır 🤗

Cennet29

Bizdede durum aynı karşındığı an öbek öbek tüyler etrafa saçılıyo. Ben taramayıda bıraktım çok sevmiyo diye. Öyle o etrafa döküyo bende topluyorum. Bu dönemlerde balık yağı yada biotin kullanabilirz aslında faydası olur diye düşünüyorum