Yavru Kedi Dışkıda Kan (Görsel İçerir)

sunnyv

Kedimizi iki aylıkken sahiplendik, eski sahibi hiç sağlık sorunu olmadığını söyledi ama kedi ishaldi. Veteriner özel mamalar ve vitaminler verdi. Yaklaşık bir hafta sonra kakasında görseldeki gibi kan vardı, sabahında hemen veterinere gittik ancak dışkı testi kalmadığını söyledi başka yaş mamalar verdi vitamin iğnesi yaptı ve antibiyotik yazdı, kilosu normalin altında kilo aldırıp haftaya getirin dedi. Bir hafta içinde bir kere daha kanlı yaptı onun dışında dışkısı normaldi iştahı antibiyotikle azaldı ve sadece 65 gram kilo alabildi. Tekrar gittiğimizde bayram nedeniyle dışkı tahlilini gönderemeyeceklerini 15inden sonra gelmemizi söyledi ama ben artık sabredemiyorum, korkuyorum. Kedimde arada yaptığı kanlı dışkı dışında bir sorun görünmüyor. Antibiyotik sonrası iştahı arttı, çok da enerjik, bir sürü vitamin ve karaciğer destekleyici kullanıyor belki onlar iyi geldi ama sizce sorun tam olarak nedir? Veteriner Covid taşıyor olabilir bağışıklığı düşünce Fip’e çevirebilir dedi. Eğer öyleyse 3 hafta dışkı testi için bekletmesi ciddi bir hata değil mi? Neler yapılabilir? Yardımlarınızı bekliyorum 🙏🏻

5 CEVAP

Cookiecan

Ve bence başka bir veterinere götürmeniz gerekli Bi canı ertelemek çok saçma üzgünüm

elcnugr

Veteriner sizi oyalıyor. Her gelişinizde para alıyor. Başka veterinere gidin. Kanlı ishal olabilir. Test yapsınlar. Bağırsaklarında sıkıntı olabilir. Röntgende çektirin. Kendinizi de hills a/d yaş mama işe besleyin. Kendi yemezse biraz su ile karıştırıp şırıngayla besleyin

Cookiecan

Parazit taşıyor olabilir içinde eğer ciddi bir şekilde parazitlenmiş ise tek bir aşı ile geçmez tedavi için haftada bir veterinere götürülmesi gerek

elcnugr

Veteriner sizi oyalıyor. Her gelişinizde para alıyor. Başka veterinere gidin. Kanlı ishal olabilir. Test yapsınlar. Bağırsaklarında sıkıntı olabilir. Röntgende çektirin. Kendinizi de hills a/d yaş mama işe besleyin. Kendi yemezse biraz su ile karıştırıp şırıngayla besleyin

sunnyv

Cevaplarınız için çok teşekkürler bayram sonu başka veterinere gideceğiz şimdilik royal canin babycat kuru mama dışında yaş maması hills a/d ve royal canin gastrointestinal kitten, bunları da sadece suyla çorba gibi yapınca yiyor