Kedim Sürekli Kusuyor

Kk087356

7 aylık british shorthair kedim var. Düzenli olarak her gün maltını veriyoruz ama yine de kusuyor. Birkac hafta arayla günde 3-4 kere kusuyor, Kusmadan önce bağırıyor, Önce tüy kusuyor sonra boş mide ile kusmaya çalışıyor kusma pozisyonunda bekliyor. Son 11.5 aydır böyle. Başka bir anormal belirtisi de yok enerjik her şeyi normal. Bir arkadaşım mevsim geçişlerinde kusabilir dedi. Bu kadar sık olması normal mi endiselenmeli miyiz sorun ne olabilir yardımcı olur musunuz

3 CEVAP

Ahudr

Veterinere gorunmesinde fayda var her sey olabilir mamadan kaynaklida olabilir ama muayene edilirse daha iyi olur

Mini2019

Kusmanın sevebini öğrenmek lazım. Veteriner teşhisi şart.

Her kusmasında tüy çıkması normal değil. Kedinizi yaz kış düzenli tarayın. Haftada bir furminatör + fırça+ eldiven. Birkaç günde bir yumuşak fırçayla tarayın.
Kaliteli bir malt alın.
Belki gastro mama kullanmak gerekecek.
Muhtemelen bu kadar çok kusmayla midesi harap olmuştur.

Mümkünse endoskopi, değilse mide koruyucu ve gastro mama. Ama veteriner gözetiminde olmalı.

SzgnAtk

Kanda enfeksiyon olabilir.