2 Aylık Kedim Tuvaletini Kullanmıyor

Mery16

2 aylık bir kedi sahiplendik kum eğitimi var dediler ama bence yok. Kum kabı dururken yanına yere üstümüze vs yapıyor çişini ve kakasını. Kum kabını eşeleyip gösteriyorum fakat hemen kaçıp gidiyor nerdeyse 1000 defa yaptım gösterdim ama yok ısrarla dışarı yapıyor. Çişini yapınca bende çitin içine koydum alışsın diye. Başka ne yapabilirim. ?

1 CEVAP

Ben de sokakta bulduğum kediye kum eğitimi vermekte zorlanmıştım
Kedi hasta ve 2-2.5 aylık
Hep kumu vs patisinden tutup eşelettim 3-4 gün boyunca o da anlamadı ve hep etrafa yaptı sonrasında yaptığı tuvaletinden bir parça alıp kuma koydum koklattım eşelettim tekrar böyle böyle anladı
Tuvaleti uzak bir yere koymazsanız daha iyi olur
Bence de dar alanda daha hızlı kavrayabilir