Tekrar Kuru Mamaya Nasıl Alıştırabilirim?

mia1598

Kedim yaklaşık 1 ay önce kısırlaştırma ameliyatı oldu. Her şey sorunsuzdu sadece mama yemiyor ve su içmiyordu. İnternetten böyle olan başka kediler olduğunu da okudum ıslak mamayla kuru mamayı karıştırarak 1 hafta besledim . Artık kuru mamaya dönsün diye ıslak mama vermedim bir süre ama hiçbir şekilde mama yemiyordu. Ben de çok fazla aç kaldığı için tekrar ıslak mama karıştırmaya devam ettim 1 ay olacak neredeyse hala ıslak mana olmadan yemiyor kuru mamayı. Sizce ne yapmam lazım tekrar kuru mamaya alışması için? (Veterinerimiz ıslak mamayı gün gün azaltarak ver zamanla tamamen kes dedi ama az miktarda ekleyince de yemiyor)

1 CEVAP

Ceronimo-

Islak mamayla kuru mamayı karıştırdığınızda ıslak mamanın miktarını azaltmayı değil de kademeli olarak kuru mamanın miktarını fazlalaştırmayı deneyin.