Sokakta Buldum Yardım

cemreyt

Arkadaşlar merhaba bu yavruyu sokakta buldum cinsini anlamadım ve sürekli miyavlayıp saklanıyor evde çıkartamıyorum lütfen yardımcı olabilir

4 CEVAP

cemreyt

Evden çıkartmıycam evde saklandığı yerden çıkartamıyorum kuru mama su yiyor çok bağırıyor ağladığını düşünüyorum üzülüyorum napmam lazım

Emirrckr

İlk günler böyle zor geçebilir.
Sahiplenmeye karar verdiyseniz bu günlerde biraz sabredeceksiniz.
Oyuncaklarla vs.ilgisini çekmeye çalışın.

Mini2019

Annesini arıyordur muhtemelen. Mamayı saklandığı yere koymayın. Acıkınca çıkacaktır. Her şeyden korkacağı bir dönemde.
Kolaylıklar

Cennet29

Annesini yada kardeşlerini arıyo olabilir bu yüzden ağlaması çok normal. Bu süreçte üzerine gitmeyin saklandığı yerden zorla çıkarmaya çalışmayın isteği dışında sevmeye çalışmayın. Çok sabırlı olun. Maması kumu suyu onun girip çıkmadığı odada farklı köşelere koyun. İstediği zmn çıksın ihtiyaçlarını gidersin. Yattığı yere yumuşak bi battaniye serebilirsiniz kendini güvende hisseder. Yaş mama vererek, olta ile oynatarak zamanla gönlünü kazanabilirsiniz. Çok çok sabırlı olun minik bebeğe zaman tanıyın kaybolmuş ve güvende hissetmiyo zamanla yoluna girecek