Ameliyatlı Kedi Yabancı Cisim Yedi

Merhaba arkadaşlar, kedim geçtiğimiz hafta bir ameliyat geçirdi ve 8 gündür gece gündüz başında nöbet tutarak bakıyorum. Gece alarm kurup 2 saat uyudum. Uyandığımda boyunluğunu tamamen çıkartmıştı ve boyunluğunu bağladıkları sargı bezini (1.5-2cm genişliğinde 15-20cm uzunluğunda) yemişti. Kedim zıplamasın diye gözetim altında olmadığı zaman köpek taşıma çantasına koyuyorum içi çok geniş ve konforlu. 2 saat içerisinde 2 tane dikişini sökmüştü ve sargı bezini yemişti. Veterinerle iletişime geçtim kusmasını ve 2 gün içerisinde dışkısıyla atmasını beklemeyi önerdi.

Bu süreçte kusarak veya dışkı yoluyla bunu atması için benim yapabileceğim bir şey var mı? Kedim henüz 9 aylık ve hali hazırda karnında 20-25 dikiş ve iyileşme aşamasında şuan. Tekrar böyle bir ameliyata girmesini istemiyorum.

5 CEVAP

Ahudr

Gecmis olsun hemen vitasigna hairlax alın 5 gün boyunca verin anında etki eder ama acilen temin edin dıskısında zaten bez parcalarini goreceksiniz.Benim kedimin sünger yeme huyu var o zamanlarda cok etkili oluyor

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Dün kedim 3 kere kustu 2 parça halinde bezi çıkarttı sanırım midesinde çok küçük parçalar kaldı. "vitasigna hairlax" nereden alabilirim çok hızlı hareket etmem gerekiyor. Dün sabah 7-8gibi tuvaletini yapmıştı şuan sabah 9 oldu hala tuvaletini yapmadı. Tatillere denk geldiği için ulaştığım veterinerlerin hepsi pazartesi diyor. 2 gün daha beklemek kedime çok fazla mı zarar verir yoksa beklemekte fayda mı var bilmiyorum.

Ahudr

7 24 hizmet veren veteriner klinikleri arastirin hangi şehirdesiniz ama kusarak cikarttiysa belki daha kalmamistir macunu temin edene kadar zeytinyağı da karisitirin yaş mamasina biraz

Hocam dediğinizin aynısını yaptım ve veterinerde bunları tavsiye etti. Mide rahatlayıcı bir ilaç vermemi önerdi verdim. Tek problem 48 saattir tuvaletini yapmıyor, çişini yapıyor sadece. Veteriner var fakat geçmiş tecrübelerimden dolayı güvenip götüremiyorum. Bişey bilmediklerinden adım gibi eminim geçmişte diğer kedim ameliyat olurken öldü ölür ölecek gibi saçma sapan cümleler kurdular son götürdüğüm veteriner bunlara güldü ve gerçekten ameliyat bittikten 10gün sonra kedim tamamen iyileşti. Şimdi bu öldü ölecek diyen veterinerlere bu kedimi götürüp riske atmak istemiyorum. Ama 48 saatten sonra maalesef gitmek zorunda kalıyoruz.