Evdeki 2 Yaşındaki Kedim Yeni Getirdiğim 2 Aylık Kediye Zarar Verir Mi ?

Timewyrm

Merhabalar daha yeni bir kedi daha sahiplendim çok küçük ve sevimli evdeki kedimle alıştırmaya çalışıyorum ilk kedim 2 2.5 yaşında kediyi gördüğünde ilk baktı biraz yavruda oyuncu ama ilk kedim yavru kediye defalarca tısslıyor daha öncede arkadaşımın kedisini getirdiğim zaman 1 ay birlikte kaldılar ilk onada aynı şeyleri yaptı tıssladı ama zamanla alıştı koyun koyuna uyudular ama aralarında pek yaş farkı yoktu.Şimdi korkuyorum wonka hem baya yapılı bir kedi daha henüz tam olarak karşılaştırmadım yavru kediyle uzaktan uzaktan gösterdim.Nasıl alıştırabilirim arkadaşlar ilk kedim küçük kediye zarar verir mi nasıl yapacağım ?

2 CEVAP

Penettratte

Yavru kedi olması alışması açısından çok daha iyi diye biliyorum biz de yavru aldık ikinci kedi olarak ilk bir kaç gün farklı odalarda tutun birbirlerinin kokusunu alsınlar daha sonra yemek zamanında aralarını bir telle ayırın ikisini de sadece bir kaç gün yemek yerken o tel arasından bir araya getirin onlar yemek yerken bir araya geldiği için iyi bir şey olarak algılayacak ve alışacaklardır sonra yavaş yavaş aynı odaya sokun bir sorun olmayacaktır

Timewyrm

az önce araştırdım korktum yavruları boğabilme gibi bir durumlarıda varmış bende sanmıyorum öyle bir şey olacağını wonka kıskanıyor sadece.Umarım alışma süreçleri sıkıntılı geçmez çok teşekkürler :)