Yeni Sahiplendiği 2 Aylık Kedim Pirelendi

Caglamaya1

Merhabalar 2 gün önce2 aylık yavru kedi sahiplendim bugün pirelendiğini farkettim iç ve dış parazit için veterinere götürdüm ancak 380 gr çıktı kilosu çok küçük olduğu için zehirler dediler bit tarağı ile tarıyorum ancak geçmiyor ne yapabilirim eve bulaşırmı yardımcı olursanız sevinirim

4 CEVAP

Emirrckr

Başka bir veterinere daha götürün.
Uygun bir markayla uygun dozda aşılama yapılabilir.
Pire öyle çabuk kurtulunabilen bir parazit değil.
Tarayarak bir yere kadar belki ama sonuçta bir dişisi günde 50 yumurta bırakabiliyor.
Aşılama olmadan önüne geçilmesi çok zor.
Eve yayılır mı şu an için zor ama ileriki safhalarda evet.
Bu yüzden şimdiden önünü almak gerek.

ssedef28

2 aya göre bahsettiğiniz kedi çok zayıf. şu an çok küçük zaten aşırı derecede pire yoksa kendiniz bile tek tek temizleyebilirsiniz tüyleri de siyah değilse rahatça görürsünüz. benim kedimde de sokaktan aldığımda pireler vardı sirkeyi suyla seyreltip yıkayıp tarıyordum en son üstünde kalanları kendim tüylerini ayırıp bulup öldürüyodum birkaç kere tekrarlarsanız temizlenir kediniz. sirkeli suyla yıkarsanız eğer sıcak tutmaya dikkat edin işiniz bitince iyice kurulayın

Mini2019

Stronghold yavru kedilere yapılıyor. O Veterinerde yoksa başka veterinerde yaptırın.

duman2707

Ben yeri geldi 3 haftalık yavru kedilere bile dış parazit damlası uyguladım pire cidden önünü almadığınızda alıp başını gidiyor arkadaşlar haklılar uygun doz olduğu sürece sorun olmaz belli başlı markalar var ben onun için tek tek her veterinere soruyordum ve evet kimisi genel bi kanı olarak yapmıyordu
Ama yapmadıklarında maalesef çoğalıyorlar
Ben kendi kedimde 1,5-2 aydır pirelerle uğraştım üstelik 2 kez en kaliteli damlayı uygulamamıza rağmen geçmedi en son geçen hafta klinikte tekrar iç dış parazit yaptırdım ondan sonra kurtulduk çok şükür
Pire sirkeyle falan asla yok olmuyor tek bi çaresi var o da dış parazit damlaları ki pireler artık bu damlalara bile direnç göstermişler veterinerim en son gittiğimde öyle dedi