Kedim Evde Durmak İstemiyor Sürekli Kaçıyor

Emrew3

1-2 aylıkken sokaktan sahiplendiğim tekir kedi şuan 3.5 yaşında daha önce 3.kattan 2 kere atladı 1 kere mutfak dolabından düştü ayağı kesildi kendisi dişi ve kısır onu hep en iyi mamalarla besliyorum(beslemeye çalışıyorum) yemi suyu kumu temiz fakat sürekli dışarı çıkmak istiyor dışarı çıkınca da pek bir şey yapmıyor rüzgardan korkuyor ailem artık bu durumdan muzdarip bahçeli bi apartmanda yaşıyoruz salalım o kendisi gelir diyorlar dışardayken seslenince tepki veriyor ya miyav diyor ya da gelliyor ama korkuyorum ne yapmalıyım havalar ısındıkça evde tutamıyoruz dışarıya gezdirmeye de çıkartıyorum bi sonraki gün yine kaçmaya çalışıyor
evde 2 kediler diğeri hiç böyle değil ne önerirsiniz ?

6 CEVAP

aslihan_e

  1. kattan bir kere atladı ihmaliniz sonucu, ikinciye niye göz yumdunuz? Nereden atlıyorsa orayı kapattırın öncelikle, kedinizi düşünüyorsanız.

hellothere

balkona koruma taktırmayı denemelisiniz belki de?

gozdeyilmaz

Emre Bey koruma varsa nasıl atlıyor allah aşkına, kediler yapıları gereği meraklı canlılar sizin hayatınızı ona göre yaşamanız gerekiyor. Camı kapıyı bir yeri açarsanız kedi çıkar bu çok normal bir şey. Evinizde balkon varsa file yaptırmanızı öneririm hem rahat rahat hava almış olur hem de siz rahat edersiniz.

hellothere

balkona koruma taktırmayı denemelisiniz belki de?

Emrew3

balkonda korumaya rağmen atladı

Emirrckr

Dışarı çıkarmanız başlıca yanlış olmuş bence,
Çünkü kedi bundan anlamaz,çıktıkça daha fazlasını ister.
Aksine evde tutmaya,oyalamaya ve dışarıyı unutturmaya çalışmanız lazım eğer kedinizi evde bakmak istiyorsanız.
Korumadan kaçtı demişsiniz ama nasıl oldu bu anlayamadım.
Sanırım sağlam yapılmadı yoksa sağlam yapılsa kaçamazdı tabiki.
Bence ilk işiniz evde güvenlik önlemlerini arttırmak olmalı.Sonuçta iki kez atlayıp kaçmış bir kediden bahsediyoruz.