Kedi Maması Önerisi Bekliyorum?

Kısır dişi kedim için kuru mama önerileriniz nedir? Uzun süre brit care kullandık içeriğini vet hekim yeterli bulmadı, acana yaş mama kullandık yüksek proteinden kanda fazla protein çıktı.. Şu anda Hills ton balıklı kuru mama kullanıyorum fakat onun da içeriği iyi değil deniyor. Ben içinden çıkamadım tavsiyeleriniz nelerdir? Yüksek protein uzun vadede iyi olmuyor dengeli değerlere sahip mamalar neler? Fiyatı önemli değil

3 CEVAP

Emirrckr

N&D tavsiye ederim.
Bence tam orta ayarda bir mama.
Ya da Virbac önerebilirim ama sadece veteriner kliniklerinde satılıyor,bilginiz olsun.

Merhaba, kedim 6 yaşında kısır. yıllarca nd tahılsız ve düşük tahıllıyı rotasyonlu olarak kullandım yaş mama olarakta schesir marka yedi. bu yıl sindirim hassasiyeti sebebi ile kusma ve kabızlık sorunu başladı. Veterinerimiz nd nin belli bir yaştan sonra ağır geldiğini ve bazı problemler oluşturduğunu belirtti. Virbac veya hills kullanmamı tavsiye etti. Çok fazla kafama takıp baya bir araştırma sonucunda şu an içime sinerek virbac mama yediriyorum sadece veterinerlerde satılıyor. Tavsiye ederim.

KedicikUzum

Bütün mamalar için kötü yorumlar var maalesef. En iyisi mamaların küçük paketlerinden alıp denemek hangisi kediye en iyi geliyor diye. Mesela bir arkadaşımın kedisi doğduğundan beri Royal canin kullanıyor sağlıklı, başka bir arkadaşımın kedisine aynı marka kötü etki etti