Kedi İle Kuş Aynı Evde Yaşar Mı ?

Svacxznxnx

kardeşimin zoruyla eve yeni bir kuş alındı kedim salona girer girmez kafese saldırdı kuşu zor kurtardık suan kus salonda kedim kapının arkasında ıcerı gırmek ıcın mıyavlıyor kusu yüksek bi yere koyduk ama kedim gene rahat durmuyor ikisi aynı ortamda alışır mı sizce kardeşim sayesinde bende diken üstündeyim kuşa bişey olacak diye

3 CEVAP

DamlaRosy

Aynısını bende yaşadım. Kediler doğası gereği kuşa karşı avlanma iç güdüsüyle yaklaşıyor. Belki ikiside bebeklikten beraber olursa anca anlaşırlar. Ki kedi oyun için bir pati bile atsa kuşa çok zarar verir. Sırf bu yüzden kuşumu başka bir eve vermek zorunda kaldım. En iyi tavsiye bu olur veya kuşu belli bi odada tut ve kediyi oraya asla sokma. Kuşu dışarı çıkaracağın zamanda kapırı kapat kedin gelmesin . Bu şekilde biraz uğaştırıcı olur ama anca :)

aslihan_e

İhmal ederseniz kuşun ölümüyle sonuçlanır. Çok dikkat edin. Aynı odada bırakmayın.

catziya38

Benimde kedimle kuşum vardı ama kedim sonradan bebek geldi öylelikle alışmışdı tabi kuş sadece bendeyken yaklaşabiliyordu iç güdüsel olarak ben olmasam avlıyacak bir kapasitesi vardı , kuşa ulaşamayacağı yerde olması lazım kediniz büyükse alışması neredeyse imkansız kuşunuzu yakın aileden birine sahiplendirebilirsiniz 🥲