Acillllllll

rubyyyy

Kedim yaklaşık 2 ay önce bağırsak ameliyatı oldu, strese bağli kaşıntıları vardı, uyuz mantar enfeksiyon vs birsey yok veterinerimiz öyle söyledi. Şuan gözünü devamlı kaşıyor eliyle ve göz kapağındaki tüyleri dökülmüş bu neden olur bilen var mı fotograf eski suan kedim durmuyor bundan daha kel suan o bolge

6 CEVAP

azesw

ama tedavisi bittikten sonra diğer gözüne sıçradı ve şuan kulaklarına sıçradı maalesef. yakalığını çıkarıp beraber yazlığa gitmiştik stres atsın bahçede oynasın diye ama daha da stres oldu sanırım bilemiyorum tekrar nüksetti. şuan yine krem kullanmaya başladım size de tavsiye ediyorum. veterinerlerin yaptığı mantar ilacı sadece bi kaç mantar türüne etki ediyor. onlar mantarın türünü bilmeden iğneler yapıyorlar. benim kedim önceden de mantar olduğunda böyle yapmıştım ve bir haftada kurtulmuştuk. ama en önemlisi bağışıklığı kesinlikle ek takviye verilmeli.

Mini2019

Fotoğraf yok.
Biz de bağırsak ameliyatı geçirdik. Ameliyat sonrası bağışıklık düştüğü için birçok hastalık belirebilir.
Sadece gözünün kaşınması ilginç. Göz kapğının altına bakmaya çalışın. Kirpiği falan dönmüştür belki.
Hiçbir şey yoksa belki kortizon ve depresyon için ilaç vermek lazım diye düşünüyorum.

Kaşıdığı yeri oksijenli suyla pamukla silin bence. Gözüne kaçırmayın ama

azesw

merhaba aynısı benim kedime de oldu. göz kapağındaki tüyler döküldü. ve mantar dendi. mantar tedavisi uygulandı ve tüyler geri çıktı. bu süreçte hep yakalık kullandık ve o bölgeyi gece gündüz cristalin ile temizleyip travazol sürdüm.

rubyyyy

kedimin mantarı kızarıkligi falan yok niye anlamiyoruz o kısım kel. Ameliyat sonrası psikolojisi etkilenmesin diye tüy çikarici bitkisel bir çözelti almıstik veteriner onerisiyle onu surdum bi ara tüylendi ama şimdi yeniden kelleşmeye başladı anlamadım niye, mantari yok enfeksiyon vesaire ne bileyim uyuz herhangi birşey yok ne yapacağım şaşırdım

rubyyyy

kedimin mantarı kızarıkligi falan yok niye anlamiyoruz o kısım kel. Ameliyat sonrası psikolojisi etkilenmesin diye tüy çikarici bitkisel bir çözelti almıstik veteriner onerisiyle onu surdum bi ara tüylendi ama şimdi yeniden kelleşmeye başladı anlamadım niye, mantari yok enfeksiyon vesaire ne bileyim uyuz herhangi birşey yok ne yapacağım şaşırdım

rubyyyy

kedimin mantarı kızarıkligi falan yok niye anlamiyoruz o kısım kel. Ameliyat sonrası psikolojisi etkilenmesin diye tüy çikarici bitkisel bir çözelti almıstik veteriner onerisiyle onu surdum bi ara tüylendi ama şimdi yeniden kelleşmeye başladı anlamadım niye, mantari yok enfeksiyon vesaire ne bileyim uyuz herhangi birşey yok ne yapacağım şaşırdım