Mama Önerisi

Pelooo1

Merhabalar arkadaşlar kedim 11 aylık olacak ama dışkılaması hep küçük top şeklinde geldiğinden beri bize böyleydi. Bir kere kabızlık problemi de yaşadık vet lama yapıldı mama olarak proplan kitten kullanıyorum artık yetişkin mamasına geçiş yapmak istiyorum acaba mama kaynaklı olabilir mi? Ne önerirsiniz?

2 CEVAP

Ilgazz

Kabızlığın en büyük nedeni yeterli su içmemesidir. En iyisi suyu olduğu gibi içmesi olsa da o şekilde içmiyorsa yaş mamayı sulandırarak ya da et suyu vermek gibi içmesini teşvik edecec yöntemler deneyebilirsiniz.

AsumanAtilgan

Geçmiş olsun veteriner kabızlık için bir sıvı verdi evde kullandık düzeldi. Ayrıca bol su içmesi gerekiyor evde birkaç yere su kabı koyun ve mama değişikliği yapabilirsiniz veterinerle gorusup