Tüm Aşıları Muhakkak Gerekli Midir?

Ssedamiyav

Kedim 1.5 aylık, iç dış parazit aşısı ile karma aşısı yapıldı diğer hafta da mantar aşısının yapılacağını ve 90 lira olduğunu söyledi henüz öğrenci olduğuö için kendi paramı biriktirerek yaptırıyorum her şeyi ve biraz pahalı geliyor bana sizce ne yapmalıyım mantar aşısı illa şart mı?

3 CEVAP

nyancat

Mantar aşısı yaptırdığımızı hatırlamıyorum ben yani veteriner sormadı bile ama benim götürmediğim bir ara yapmış olabilirler mi bilmiyorum mantar aşısını ilk defa duyuyorum bi de ilk zamanlar aşılar sık olur ama sonra 3 ayda bir oluyor iç dış parazit onun içinde bazıları dışarı çıkmıyorsa yaptırmayın diyenler var ama ben ne olur ne olmaz diye yaptırıyorum

dollfacepersian

Aşıların koruması %100 değil,mantar aşısına hastalık dışında gerek yok bence. Aynı şekilde lösemi aşısına da sürekli dışarı çıkıp gelen bir kedi değil ise gerek yok ki kedi lösemi taşıyıcı ise aşı yapılırsa belli bir sürede kediyi öldüyor diye okumuştum. Taşıyıcı olma durumu test ile anlaşılıyor ama testlerde %100 doğru sonucu vermiyor maalesef. Bu yüzden ben sadece karma ve kuduz yeterli diye düşünüyorum

Ssedamiyav

Teşekkür ederim o zaman haftaya karma tekrarını yaptırayım mantar olmadığı sürece gerek yok. Kedimi dışarı çıkarmıyorum