Sokak Kedisi Evimde Doğurdu Ne Yapmalıyım ?

Bizim evde baktığımız 2 tane kedimiz var. Bitane de sokakta baktığımız kedimiz var. Sokaktaki kedimiz hamileymiş. Ve bizim evde doğurdu. Yavrular şuan 14 günlük. Onlara güvenli alan oluşturduk ama bizim kedilerimiz huzursuz oluyor, merak ediyorlar o odada ne olduğunu. Üstelik doğumdan sonra anne kedi çok saldırganlaştı ve evdeki kedilere saldırmaya başladı. Biz de kedileri babannemlerin müstakil evinin bahçesine yerleştirmeyi düşünüyoruz. Hem anne kedi ve yavruları için hem de bizim kediler için. Bırakmak için en doğru zamanı söyler misiniz lütfen. Ve dışarda yapabilirler mi. Bahçe güvenli ve onlara rahat edebilecekleri bi yer de hazırladık.

4 CEVAP

Emirrckr

Kedileri derken herhalde anne ve yavrularını diyorsunuz.
Bence yeterince güvenliyse olabilir bu dediğiniz.
Çünkü anladığım kadarıyla evde de gergin diğer kediler yüzünden.

Evet evet anne kedi ve yavruları. Belirtmeyi unutmuşum. Evet hem anne kedi hem bizimkiler fazlasıyla gergin. Ve birbirlerine zarar veriyorlar.

Bırakmak için en doğru zaman ne peki. Şuan 14 günlükler. 1 aylık olana kadar bakalım diyorum ben. Gözleri falan açılsın iyice.

Emirrckr

Evet biraz ayaklansınlar bencede,
Zaten 1 aydan sonra keşfetmeyi çok seviyorlar.
Uygun aşılamaları da yaparsanız anneleri kontrolünde bahçede gezinmeleri sakıncalı olmaz.
Havalar zaten güzel,bol bol koşturup oynar onlar :)