Kedimi Çiğ Ya Da Pişmiş Etlerle Beslemeli Miyim

Smokey11

Bugün kedimi buralarda güvenilir ve deneyimli bir veterinere götürdüm normal parazit aşılarını yaptırmak için sonra konu kedimin tüy durumunun ve sağlığının kötü olduğuna geldi. Doktor bey e kedimi kuru mama ile beslediğimi söyledim o da kuru mamayı birakmami kedimi tercihen çiğ eğer sevmesse de pişmiş tavuk, kuşbaşı, kıyma ile beslememin sağlığı açısından çok daha iyi olucağını söyledi. Bunu annemle de eskiden konuşmuştuk kabul etmemiştim ama doktor bey de diyince iyice üstüne düşündüm ama hala emin olamıyorum. Sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

3 CEVAP

Ahudr

Bu düşüncede bir veterinere denk geldiğiniz için çok şanslısınız bence.Eğer herhangi bir alerjik durumu yoksa evde kendi mamalarinizi kendiniz hazirlayabilirsiniz güzel faydalı sebzelerde ekleyerek ayrica çiğ besleme konusuda raw for us gibi markalarin freeze dried urunleri olabilir yada dondurucuda beklettiginiz temiz ciğer yürek vs ve etlerden de arada çözdürerek verebilirsiniz.Bazilari icerisine şu vitamin bu vitamin koymali gibi önerilerde bulunurlar ama öyle bir durum çiğ beslemede söz konusu değil zaten gerekli olan tüm vitaminleri gercek et yedigi icin aliyorlar kuru mamalarda kullanilanlar sentetik kimyasal organları yoran vitaminlerden iyidir tabiki

Emirrckr

İşinin gerçekten ehli bir veteriner hekimmiş,tebrik etmek lazım..🙏🏻
Zaten kedilerimiz için en doğru ve sağlıklı beslenme çiğ et veya pişmiş taze etler.

AsumanAtilgan

Haşlanmış tavuk balık et