Kedi Kakası Kıvamı

Kedim 2 aylık annesinden erken ayrıldığı için ishal ve kabızlık problemi çektik ve normal bir kedi kakasının kıvamı nasıl olmalı bilmiyorum kedim bu sabah 2 3 kez kaka yaptı ve kakası oldukça katıydı akşam 1 saat önce pes peşe baya kaka yaptı ve kıvamı nasıl olmalı

5 CEVAP

kj0122

Normal kedi kakası silindir bir şekilde yumuşak kıvamda olmalı kuzum kuzu dışkısı gibi dışkılıyorsa parça parça orda bir sıkıntı var demektir ne cıvık ishal şeklinde olcak nede sert katı şeklinde günde bir kez kaka dışkılaması lazım diye biliyorum birden fazla yapmasıda normal değil

Kedime veteriner kontrolünde mamasına (yaş mama ve kuru mamayı karıştırıp veriyorum) şu ve yağ koyuyordum acaba koymayı kessem mı çünkü hafiften ishal gibi

kj0122

Yağdan bahsettiğin sıvı yağ mı zeytin yağımı kaç gündür günde ne sıklıkla ve ne kadar verdin yağı verilmesi pek tercih edilmiyor sıklıkla verme kuzum ishalse eğer probiyotik kullan geçmesi için

Veteriner mamasına 1 tatlı kaşığı karıştırmamı söyledi günde 3 defa mama veriyorum 6saat ara ile şuan 1 çay kaşığı koyuyorum azalttım ama galiba ishal değil çünkü ishal olduğu dönemde pamukla sürekli poposunu temizliyordum şimdi ise tuvalete gidiyor yapıyor ve totosu temiz bir şekilde çıkıyor

kj0122

İnşAllah en kısa zamanda toparlar kuzucuk gözle görülür bir şekilde az çok düzelme veya toparlama durumu mevcutsa yağ takviyesini azaltmaya başla kuzum