Hangi Mamayı Alacağıma Karar Veremiyorum

Fozturk41

Kızımı sokaktan sahipleneli 7 ay oluyor, kendisi Tekir, 10 aylık ve kısır. Kilosu da normal.
İlk zamanlarda Prochoice, sonrasında Dr.Sacchi, Hill's Science, Jungle, son zamanlarda da Royal canin, ve şimdi Pro Plan kullanıyorum. Hepsinden yedi doğal olarak ama kafamı karıştıran durum şu; hangisi daha sağlıklı ? İçeriklerine bakınca en popüler olan Royal Canin. ama aslında iyi değil gibi görünüyor. Diğerlerinin içeriğinde belirli bir oranda kurutulmuş et, tavuk, hindi gibi şeyler varken Royal Canin de "Kurutulmuş Kümes Hayvanları Proteinleri" deyip geçiştirmiş... İsterim ki en iyisini yesin lakin bu popüler markalara bakınca içerikleri hiçte iyi değil. Severek isteyerek can ata ata yesin istiyorum, bir türlü karar veremedim. Tüy dökümü dönemsel midir nedir bilmiyorum arttı, yada Pro plana geçtim diye mi oldu onu da bilmiyorum. Aldığım mamaların hepsi bu arada kısırlaştırılmış olanıdır. Tüy dökümüne iyi gelen bir mama var mı öneriniz nedir ? Herhangi bir sağlık sorunu da yok. Sizlerden akıl almak istedim. Teşekkürler.

4 CEVAP

Ben veteriner tavsiyesi ile Royal Canin mamasını kullanıyorum hem kuru hem yaş olanı 2 aylık kedim var benimde ilk başta proplan kullanıyordum ama kedim için iyi olmadığı söylendi ben tavsiye ederim ama eğer kafanıza çok takılırsa bir veterinere danışın

AsumanAtilgan

Tahilsiz, kalite sırasına göre Orijen, acaba, ND, bunlara eş değer başka markalar da var tabii

AsumanAtilgan

Tahilsiz, kalite sırasına göre Orijen, acaba, ND, bunlara eş değer başka markalar da var tabii

kısırlaştırma öncesi orijen ve acanayı dönemsel olarak kullandık, şu an daha sakin bir beslenme döneminde olduğu için virbac kullanıyoruz. bu mamalar bütçenizi aşıyorsa hills kullanabilirsiniz bizim veterinerimiz onu da önermişti