Kedimin Arka Bacağındaki Yara

bibi08

Merhaba 6.5 aylık kedimi sol arka bacağında irin tarzı birikmis beyazliklar görünce veterinere götürdüm ve evde kuru mamaya ek yoğurt ve yaş mama verdiğim için alerjik reaksiyon olabileceğini söylediler. Hypoalerjenik mama ve yıkama şampuanı verdiler ve eczaneden Avil şurup almamı ve 5 gün boyunca 2 mg olacak kadar vermemi istediler uyguladım ve irinler gitti gözle görülebilir bir şekilde iyileşti ama bu sefer de yaralar oluştu ve sadece sol bacağında olan yara sağ bacağında da oluştu ve kabuklu bir sekilde bir kaç yara tarzı şeyler gördüm. Bu iyileşme belirtisi midir beklemeli miyim yoksa tekrar götürmeli miyim?

6 CEVAP

Ahudr

Gecmis olsun hala kasıntısı varsa yedirdiginiz her seyi sorgulayin maltta dahil.Bazi maltlarin icinde de yavuk yagi soya yagi et urunleri vs olabiliyor.Benim kendimde de maalesef boyle bir durum var bir sure hills hipoalerjenikle gecirmistik tüm kanatlilar hindi tavuk ordek artı soya ve urunleri dahil hersey o sekilde arka bacaklarinda ezgama cikmasina sebep veriyo suanda da bu sekilde surekli balikla besleyemeyecegim icin artik salmis durumdayim cidden zor bir durum umarim kendiliginden bir sure sonra gecer

ssedef28

ync derma cure sprey alıp kullanabilirsiniz çok işe yarıyor

Ahudr

Normalde hangi mamayi yiyordu bu durum oldugunda belkide sizinkinin balik alerjisj vardir o zaman hep ND balikli kullaniyorduysaniz.

Ahudr

Soya,tavuk tavuk yağı, domuz domuz yağı, yumurta, hindistan cevizi yağı vs yani bildiginiz bütün alerjen maddeler benim kedime dokunuyo sizde bunların hepsinde dikkatli olun tekrar geçmiş olsun.

bibi08

çok teşekkür ederim normalde nd balıklı ile besliyorum ama ona bile alerjisi olmuş olabilir mama arayışı içerisindeyim teşekkür ederim ayrıca kabuk bağlarken kaşıntı yaptığı için bir türlü iyileşme olmuyor biraz bekleyeceğim bakalım 🙏🏻

bibi08

Hayır daha önce advance yavru kullanıyorduk sonra nd geçtim arada sırada tavuk vesaire verdiğimiz için de böyle olmuş olabilir bu elimdeki mama bittikten sonra emin olmayı deneyeceğim