Kedim Aşı Ve Çipten Sonra Aşırı Halsizleşti

hellothere

Bugün kedim iç dış paraziti oral bir şekilde aldı ve karma aşısının ilk dozunu oldu ayrıca çip takıldı 3 buçuk aylık oğlum şu geldiğinden beri çok sakin yatıyor uyuyor devamlı ve yüzü biraz şiş gibi mama yiyor su içiyor ama çok halsiz bu normal mi 6 saat geçti üzerinden

11 CEVAP

Ahudr

İç parazit ok de dış paraziti nasil oral yolla aldı.

kj0122

Biz kedimize çip taktırcağımızda 3 aylıkken hekimler doğru bulmadı bünyesine ağır gelir diye 6 aylıkken yaptırdık o nasıl bir hekim iç parazit hap (ağız yolu) ve ya aşı ile sırt bölgesinden uygulanmalı oral yolla yapıldığı nerde görülmüş o nasıl bir hekim kediye eziyet üstüne eziyet eklemiş halsizleşmesi gayet normal bence sen bir hekimini değiştirmeyi düşün istersen kardeşim sağlıklı bebek bir kediye bu derece canilik gereğinden fazla

Ketonmanya

Merhabalar.

Dış parazit hapı diye bir şey yok. Hap şeklindeki parazit uygulamaları iç parazitlere yönelik uygulamalar. Bu konuda netiz. Ancak çipin 6 aylıktan önce takılmaması ya da birden fazla uygulamanın tek seferde yapılmaması net bir kural olmamakla birlikte riskleri elimine etmek için alınan tedbirler. Ve inanın ki hiçbir hekim bir hastasının sağlığını tehlikeye atma riskini almak istemez. Kedinizi veteriner hekim hatasından dolayı kaybettiğinizi düşünün. En iyi ihtimalle gider parçalarsınız o hekimi, en kötü ihtimalle de meslek hayatını bitirirsiniz hukuki yollarla. Dolayısıyla hekimler kendilerini güvenli tarafta tutup hiç bu riskleri almamayı tercih ederler, sorumluluk duyguları ve vicdani yönleri gelişmiş olan hekimler ise bu riskler konusunda hayvan sahiplerini bilgilendirip seçimi onlara bırakırlar genellikle. Bizim sizin hekiminize gösterdiğimiz tepkinin sebebi de bu. Kendisi risk alma konusunda tüm tuşlara basmış ve sizi bu riskler konusunda bilgilendirmemiş. Bence kendisini körü körüne savunmak yerine başka bir hekim bulmalısınız. Bunu size ahkâm kesmiş olmak için değil kedinizin bir başka riskli uygulamada şu anki kadar şanslı olamayabileceğinden korktuğumuz, kediniz için endişelendiğimiz için söylüyoruz, bizi yanlış anlamayın.

Bol patili günler dilerim.

ssedef28

karma aşı olduğu ilk gün ateşi, halsiz olması normal bir günden uzun sürerse veterinere götürün. gece ya da sabaha doğru eski haline döner merak etmeyin

Ketonmanya

  1. Yavru kedilere 6 aylıktan önce çip takılmaz.

  2. Oral yolla verilen herhangi bir dış parazit ilacı yoktur.

  3. Çoğu veteriner özellikle yavru kedilere bu kadar fazla uygulamayı tek seferde yapmaz, araya en az birkaç gün koyar.

Karma aşı hâlsizlik yapar, normaldir, ama sizin kedinizin hâlsizliğinin karma aşıdan mı yoksa yanlış uygulamadan mı olduğuna dair herhangi bir kanıt yok. Bu yüzden bence kedinizi acilen başka bir kliniğe götürüp kontrol ettirmelisiniz.

hellothere

Merhaba güncel olarak şu an kedim iyi koşuyor oyun oynuyor keyfi çok yerinde dün akşam uyandı keyfi yerine geldi yukarıda yanlış uygulama olduğunu söyleyen arkadaşlar olmuş ben iç dış parazitin oral yolla alındığı konusunda yanlış biliyor olabilirim ama şükür ki kedim üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı cevabınız için teşekkür ederim

hellothere

Merhaba güncel olarak şu an kedim iyi koşuyor oyun oynuyor keyfi çok yerinde dün akşam uyandı keyfi yerine geldi yukarıda yanlış uygulama olduğunu söyleyen arkadaşlar olmuş ben iç dış parazitin oral yolla alındığı konusunda yanlış biliyor olabilirim ama şükür ki kedim üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı cevabınız için teşekkür ederim

hellothere

ayrıca burda yazılanlardan sonra tekrar baktım hap şeklinde kedilere iç dış paraziti ilacı verilebiliyormuş ve karma aşıyla aynı gün yapıla da biliyormuş çip 6 aylıktan sonra takılır gibi bir şart da göremedim

hellothere

ayrıca burda yazılanlardan sonra tekrar baktım hap şeklinde kedilere iç dış paraziti ilacı verilebiliyormuş ve karma aşıyla aynı gün yapıla da biliyormuş çip 6 aylıktan sonra takılır gibi bir şart da göremedim

kj0122

Arkadaşlar herkes bir şeyi yanlış anlamış yazdığımı tekrar okuyun net bir şekilde açıkladım iç parazitte uygulama ağız yoluyla hap ile yada aşı ile sırttan uygulanır oral yolla değil öyleyse de ben bilmiyorum birde ben dış parazit oral yolla diye bir şey belirtmedim demedimde dış parazite gelince o zaten damla yoluyla oluyor 1,5 yaşında kedim var sürekli düzenli aşılarını eksik etmem çipi eksik değil çip konusuna gelince 6 aylıkken zorunlu diye bir şey yazmadım hekimler doğru ve sağlıklı bulmuyor öyle bir kuralda yok zaten kedinize eziyet olsun canı yansın rahatsızlığı olsun istiyorsanız yapın tabi 3 aylık bir bebek ve savunmasız bünyesi çok küçük farkındaysanız neyse iyi olmasına sevindim geçmiş olsun tekrar aynı senaryolar yaşanmaması dileğiyle

kj0122

Birde dış parazitte hap yoluyla uygulanır gibi bir şeyde yazmadım iç paraziti belirttim özellikle onuda yanlış anlayan olmuş kısa ve net bir şekilde izah ettim ilk yorumda tekrar okuyun sinirlenmemi normal karşılayın o kadar uygulama birden olmaz her hekim bilir bunu zamana bölerek dikkatli olun onun canına da yazık herkes için geçerli bu