Kedi Sodanın Metal Kapağını Yutabilir Mi?

Hitayya

Kedim yaklaşık 1 saat önce soda şişesinin kapağıyla oynuyordu ortadan kayboldu ve yarım saat önce halıya kusmuş bizi yanına çağırdı ve kusmuğunda yabancı bir cisim yoktu sadece mamalar bir bütün şeklindeydi. Aynı zamanda mama geçişindeyiz o yüzden kusmuş olabilir mi? Normalde asla yabancı cisim yutmaz, ağzına almaz patileriyle oynar ama soda şişesinin kapağını bulamadım ve biraz tedirgin oldum yabancı cisim yutup yutmadığı nasıl anlaşılır? Şuanda baya koşup zıplıyor hareketli ve enerjik.

7 CEVAP

ssedef28

ultrasonda görünür şüpheniz varsa hemen veterinere götürün o kapağın kenarları keskin yuttuysa bağırsağına ciddi zarar verir

ssedef28

bizimki de plastik şişe kapaklarıyla oynuyor kulak pamuğu kaçırıyordu saatlerce oynuyordu onunla hiç yutmuyordu ama eve pantolon paçasına takılmış kuru dal ot parçası getirmişiz kedim yutmuş poposundan yarısı çıkmıştı kanıyordu gördüğümde hemen veterineri aradım yavaşça çekin dedi ben aramaya gittiğimde kendisi çıkarmıştı çok şükür bi sorun yaşamamıştık. şu an ne kulak pamuğu ne de ipli oyuncak vs hiçbir şey bırakmıyorum etrafta yutmuyor diye rahat davranmayın lütfen ben de öyle düşünüyordum dersimi aldım

Emirrckr

Rahat davranmamak lazım.
İyi ihtimalle patisiyle oynayıp bir yerlere götürmüşte olabilir ama yine de içinizin rahat etmesi için veterinere götürün,ultrasonla bakılsın.
Yine kusmuğunda mamaların bütün bütün çıkmasının sebebi hızlı yeme kaynaklı da olabilir ama kapak ortada olmadığı için endişelenmekte haklısınız.

Emirrckr

Rahat davranmamak lazım.
İyi ihtimalle patisiyle oynayıp bir yerlere götürmüşte olabilir ama yine de içinizin rahat etmesi için veterinere götürün,ultrasonla bakılsın.
Yine kusmuğunda mamaların bütün bütün çıkmasının sebebi hızlı yeme kaynaklı da olabilir ama kapak ortada olmadığı için endişelenmekte haklısınız.

Mini2019

Soda kapağı kolay yutulacak bir şey değil ama kedi bu sonuçta. Röntgende çıkar. Röntgene götürün. Eğer yuttuysa vakit kaybetmeyin

Hitayya

Kapağı bulamadım. Şuanda veterinere götürebilecek durumda da değilim yarın karma aşısını vurmaya gidince veterinere soracağım onlar el ile muayene edip anlıyormuş sanırım yabancı cisim olup olmadığını. Lütfen dua edin yutmamış olsun. Şimdilik iştahı ve enerjikliği yerinde çok şükür.

aslihan_e

Kilim vs altına bakın mutlaka, onlar bir şeyin altına saklamayı çok seviyor. Tüm odalara, kapı arkalarına bakın, kapı altına atmayı da severler. Buzdolabı gibi eşyaların altında olabilir. Bizimkilerin çocukken en sevdiği etkinlikti, çıkan sese bayılıyorlar. Yutacağını sanmam ama kimilerinden duyuyorum saçma şeyleri yuttuklarını, o yüzden kesin yutmamıştır demem yanlış olur. Sadece bazen oynamaya başladıkları an bile kaybettiklerini biliyorum. Yerde kayıp giriyor bir yere.