Kedimin Gece Bağırmaları Kapılara Tırmanma Problemi

Zeusheraa

Öncelikle merhaba .
4 yaşında erkek kısır sağlıklı erkek kedim 8 aylık dişi kısır sağlıklı kedim var
Erkek kedim son 1 aydır geceleri fazla harketli mutfak ve kiler odasının kapıları onlara zarar vericek eşyalarla dolu olduğu için kapalı gece tam benim yatma saatimde evin içinde sürekli miyavlıyor koşturuyor ben yattıktan sonra kapılara zıplayıp bağırıyor herhangi bir sağlık problemi yok check up ve tüm tahlilleri yapıldı tek problemi benim yatağa gitmem cot bayoun tablet ,pasiflore şurup , sakinleştirici maltlar vs hiç bir şey işe yaramıyor durduramıyorum kalkmadan sakinleşmesini bekliyorum olmuyor kalkıyorum olmuyor ne yapıcağımı bilemiyorum artık belki bu durumu yaşayan birileri vardır ve çözüm bulabilmişlerdir

4 CEVAP

Merhaba, anlattıklarınıza göre kediniz gün içinde biriken enerjisini gece atmak istiyor. Yatmadan önce 10 15 dakika oynamanız ve onu yormanız bu yaptıklarının kesilmesini sağlar diye düşünüyorum. Ayrıca onunla birlikte vakit geçirdiğiniz için oldukça mutlu olucaktır.

aslihan_e

Mamasını öğünlü verin ve gece iyice acıkmış olsun, yatmadan hemen önce mama veya çok sevdiği bir şeyi iyice doyacak şekilde ödül olarak verin, belki etkili olabilir.

Willy-Wonka

Benimki de aynııı anlattığınız gibi. Hatta az önce bi yarım saat kadar oynadık epey de yoruldu uykusu geldi. Üstüne biraz da mama verdim. Heh dedim yatabilirim. Işığı kapatmamla dış kapıya gidip avazı çıktığı kadar bağırması bir oldu. Özellikle havalar usındığında böyle yapıyolar bir de.
Yani ben oynatmak yormakla da çaresini bulamadım artık miyavlamalarına karşılık vermemeye çalışıyorum cevap verince yüz buluyor😅

ssedef28

biz de mutfağı dolap arkasına vs girer diye kapalı tutuyoruz mutfak kapısında değil de dış kapının önünde çok miyavlıyordu bi ara sanırım bizim dışarı çok çıktığımız zamanlarda evde gün içinde çok yalnız kaldığı günler yapıyor giriş katta oturuyoruz bina kapısı açılıp kapandığında yine yapıyordu belki bununla alakası olabilir ya da arkadaşların söylediği gibi enerjisini atmak içindir lazer alıp 15-20 dk oynatabilirsiniz koşturarak