Tırmalama Tahtasının Yüzüne Bakmıyor

rkyeda

tırmalama tahtası aldık yaklaşık 2 haftadır bizimle ama yüzüne bakmıyor gunde 3 kere beraber oyun oynatıyorum sadece o zaman tırmıklıyor valla kedim için ne zaman özel birşey yapsam yüzüne bakmıyor sinirlerim bozuluyor

3 CEVAP

aysegunerr

Benim kedilerde öyle. Yatak yaparım yatmazlar, oyuncak alırım yüzüne bakmaz şişe kapağıyla oynarlar, tırmalama tahtası aldım alışsınlar diye yapmadığım kalmadı yanından geçmiyorlar. Neyseki sadece kilimi tırmalıyorlar. Bu çılgınlara bir şey yaptırmak imkansız gibi ben artık uğraşmayı bıraktım. Zaten uğraştıkça sanki daha çok inatlaşıyorlar :D

sophiee

Kediniz kaç aylık ? Erişkinleri alıştırmak biraz daha zor oluyor. Biz alışıtıgımızda 3 aylıktı. Tırmalama tahtasından korkuyor gibi davranıyordu. Yatağından çıkıp doğruca halının köşesine gidiyordu. Halıda kaşıyacağını gördüğümüz anda alıp tırmalama tahtasına koyuyorduk. En sevdiği oyuncaklarını tahtanın tepesine doğru koyup tırmanmasını sağlamak için oyunlar oynadık. 3-4 gün kadar bu şekilde bizim zorumuzla kullandı.sonra tesadüf halılar yıkamaya gitti. 2 günlük boşlukta kendi kendine kullanmaya başladı tırmalama tahtasını. Şimdi en sevdiği eşyalarından biri. Yeri biraz değişsin koşarak gidiyor tırmalayıp yüzümüze bakıp miyavlıyır sıpa bu benim der gibi.

rkyeda

Kedim 7 aylık ve lazerle bile dikkatini çekmeye çalışıyorum ama o bu dünyanın düzenine tek başına kadar tutuyor Bu arada bir tane daha sorum olacaktı 7 aylık kediler genç oluyor artık yetişkin maması versem sorun olur mu