50 Günlük Yavruma Süt Tozu Vermeli Miyim ?

Blueepoint

**Merhabalar 50 gunluk blue point yavru kedim var . Su anda 400 gr ve veteriner buyume geriligi var dedi . Balık yagı takviyesi , kuru mama , tavuk sulu kuru mama veriyorum . 36 gunlukken anne attı. Araştırma yaparken süt tozuna denk geldim takviye olarak Royal canin süt tozu vermeli miyim **

6 CEVAP

gamzegumus1

Yalnız süt tozu vermeniz çok doğru olmaz bence. Dişleri çıktıysa mama vermelisiniz. Ancak bebek yaş maması içerisine toz şekilde süt tozu ekleyebilirsiniz. Hem besin değerini arttıracaktır hem de kilo almadına yardımcı olacaktır.

Blueepoint

Annenin 5 yavrusu vardı 5inide attı sütten maalesef. Gelişim geriligini biliyor takip önerdi sadece. Yaş mama vermiyorum doktor önermiyor kuru mama veya tavuk suyu ile islatilmis kuru mama önerdi sadece . Detaylı kontrolleri 10 gün sonra olacak. O zamana kadar takviye olarak düşündüm

Blueepoint

Maalesef detaylı kontroller sağlanmadı 2 aylık olsun bakalım denildi . Bende elleri kolları bağlı kalmak istemedim destek vermek için araştırma yapıyorum. Doğru düzgün bilgi veren bile yok . Araştırıyorum sürekli ne yapabilirim diye

gamzegumus1

Yalnız süt tozu vermeniz çok doğru olmaz bence. Dişleri çıktıysa mama vermelisiniz. Ancak bebek yaş maması içerisine toz şekilde süt tozu ekleyebilirsiniz. Hem besin değerini arttıracaktır hem de kilo almadına yardımcı olacaktır.

Ketonmanya

Merhabalar.

Gamze Hanım'ın da önerdiği şekilde yaş mamasına katabilirsiniz süt tozunu. Yalnız hekiminiz detaylı bir kontrolden geçirdi değil mi kedinizi? Annesinin yavrusunu 36 günlükken attığını yazmışsınız. Anne kediler yavrularını ancak yavrularının bir sağlık sorunu olduğunu hissettiklerinde terk ederler. Bunu içgüdüsel olarak yaparlar. Amaç, hastalıklı yavruyu yaşam alanlarından uzaklaştırıp sağlıklı yavrulara daha iyi bakım verebilmektir. Belki hekiminizin görmediğini annesi çok daha önce hissetmiştir. Gelişim geriliğinin altında yatan bir sağlık sorunu olabilir. Bir kez daha detaylı bir muayene ettirirseniz emin olabilirsiniz.

Bol patili günler dilerim.

Ketonmanya

Merhabalar.

Çok üzüldüm. Umarım tüm yavrularının sağlık durumları iyidir. :( Şöyle yapabilirsiniz, kuru mamasına ek olarak günde 3 - 4 kez az porsiyonlarla süt tozu hazırlayıp bir kase içinde verebilirsiniz. Takviye olarak bir süre idare edebilir, damak tadını da tatmin etmiş olur.

Bol patili günler dilerim.