Çok Kedisi Olanlar Kedilerine Hangi Mamayı Veriyor?

mucahitkedi

3 kedim var ve 10 kilo mama 2 ay civarı gidiyor, fiyatlar artmadan ve durumum biraz daha iyiyken içime sine sine 10 kilo nd alıyordum hep fakat sonra fiyatına göre içeriği iyi olan chedy almaya başladım. Ona da zam geldi ve şu an onu da alamıyorum, markette 2 kiloya satılan trend line alıyorum ve maalesef içeriği hiç iyi değil. Sorum şu, fazla kedisi olanlar kedilerine içeriği nispeten iyi olan ve uygun fiyatlı hangi mamayı verebilir? Bütçem 10 kiloya en fazla 850 lira falan.. Lütfen benim gibi çok kedisi olanlar cevaplasın, hayvanlarıma vasat mamalar vermek istemiyorum ama durumum da pek yok:(

4 CEVAP

Fistikpasa

Brit prenium deneyebilirsiniz

Fistikpasa

Brit prenium deneyebilirsiniz

milaylaylom

Merhaba benimde 3 kedim var hepsinde royal canin kullanıyordum fakat artan fiyatlardan dolayı bırakmak zorunda kaldım. Bu zamanda uygun fiyata kaliteli mama bulmak çok zor. Büyük kedimde daha önceden bir süre Mystic mama kullanmıştım hiçbir sorunla karşılaşmadığım için diğer iki yavru kedime de alıp denemek istedim, ilk önce bir buçuk kilo aldım yeni mamaya geçişi aşamalı olarak eski mamalarıyla karıştırıp verdim tabii. Gözlemleyip herhangi bir sorun yaşamadığımız için 15 kilosunu sipariş verdim şu an kullanıyoruz her şey gayet iyi. 15 kilosunu 1080 TL’ye almıştım. Sizin bütçenizi aşıyor fakat 15 kilo için iyi bir fiyat

Feridunn

benim ailemin evinde 3 kedisi var onlar purina cat chow kullanıyor en yüksek kilosu 15 kg olarak satılıyor. söylediğiniz bütçeden sanırsam fiyatı fazla 10 kilo mama 2 ay civarı gidiyorsa belki 15 kilodan fiyat olarak bütçenizi daha kurtarır. yaklaşık 1-1.5 senedir ailem kedilere cat chow kullanıyor içereği hakkında çok bilgim yok maalesef fakat kedilere iyi geliyor mama kilolarında ya da sağlık açısından şuanlık hiçbir sıkıntı yaşanmadı. daha öncesinde kedilere reflex ve mystic mamada kullanmıştık ama içimize sinmemişti bir de içlerinden birine iyi gelmemişti mama özellikle mystic üç kedide de ishal yapmıştı bizde kademeli geçtiğimiz halde. arından proplana geçmiştik fakat mama fiyatı 3 kedi ile kurtarmıyordu. ardında başta söylediğim gibi purina cat chow mamaya geçiş yapıldı, ailemde memnun kullanımında bende bir süre kendi evimdeki kedimde onu kullandım. fakat benim kedim bünyesel olarak zayıf olduğu için ben proplan mamaya geçtim şimdide tahıl oranı yüksek diye kısırlaştığı için mamasını değiştirdim. evde 3 kedi bakmak bütçe açısında cidden zorluyor umarım bütçenize ve kedilerinize göre bir mama bulabilirsiniz. pek bir önerim olamadı kusura bakmayın.