Kedi Kısırlaştırma

Duman2201

Kedimi kısarlıştırdım eve geldiğimizde sürekli dili dışarda nefes alıp vermeye başladı sebebi nedir

3 CEVAP

Duman2201

Çok teşekkür ederim veterinerim narkozun etkisinde kaldığı için nefes alıp vermesinde problem olduğunu söyledi sabah düzeldi

Duman2201

Çok teşekkür ederim veterinerim narkozun etkisinde kaldığı için nefes alıp vermesinde problem olduğunu söyledi sabah düzeldi

tommyse

İlk bir kaç gün hatta hafta bu tür durumlar normal ancak siz yine de kısırlaştırdığınız veterinerle irtibatınızı kesmeyin size gerekli olan her şeyi söylemiştir tabii.

İlk hafta yüksek yerlerden atlamaması mama/su ve tuvaletin aynı odada kalması bile gerekebilir. Erkek kediler bu durumu dişilere göre rahat ve hızlı atlatır eğer dişi bir kedi kısırlaşmışsa daha da dikkatli ve temiz davranmalısınız.

Sonuçta bıçak altına yattılar ve en az hasarla bu süreçi geçirmelerini bekleriz. Enfeksiyon kapma gibi durumlardan uzak tutun zaten hekiminiz mavi/sarı bir ilaç sürerek olası baktiyel tabakayı bu ilaçla minimuma indiriyor.

Ayrıca bir sıkıntı olduğunu hissediyor/görüyorsanız ya da veterinerin anlattığı şeyler olmuyor farklısı oluyorsa veterinere gidip kontrol ettirmenizde fayda var.

Mama/Su kabı yan yana konabilir ancak eğer tuvalette aynı odada olacaksa arasına mutlaka ama mutlaka mesafe koyun.

geçmiş olsun 🐾