Kedilerde Karaciğer Değerleri Yüksek Çıkması

emine64

Merhabalar herkese kedim 8 yaşında erkek bazı zamanlarda kan değerlerine baktırıyorum bugün karaciğer değerleri yüksek çıktı malt ve mamaya başlayacağız dedi veteriner bu durumu yaşayan oldumu nasıl düşer

3 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Bizim de kedilerimizden birinde aynı durum görülmüştü. Hekimimiz bize karaciğer sağlığını destekleyici milk thistle takviyesi vermişti. Günlük olarak bu takviyeyi kullanıyoruz ve arada tahlillerini yeniliyoruz. Ayrıca eğer kediniz kiloluysa kilosunu da kontrol altına almanız gerekiyor. Bizimkini hekimimiz fazla kiloya bağlamıştı da ondan bu detayı da veriyorum. :) Yapılacak şey durumu kontrol altında tutup karaciğer işlevlerini korumak, kötüye gitmesini engellemek. Bize söylenene göre şu safhada kedinizin yaşam kalitesini engelleyen ya da büyük bir sorun teşkil eden bir durum yok, kötüye gitmesini engellediğiniz sürece de olmaz.

Bol patili günler dilerim. :)

emine64

Evet bizde aldık malt birde mama değişimi olacak 2 3 aylık kullanacağız inş düşer biraz panik yaptım bir ay sonra tekrar kan değerlerine bakılacak sizin değerler kaçtaydı kilo sorunu yok 5 kg benim oğlum çok hareketli bir kedi annemin çiçeklerden yiyor ondan olur mu diye düşündüm

emine64

Evet bizde aldık malt birde mama değişimi olacak 2 3 aylık kullanacağız inş düşer biraz panik yaptım bir ay sonra tekrar kan değerlerine bakılacak sizin değerler kaçtaydı kilo sorunu yok 5 kg benim oğlum çok hareketli bir kedi annemin çiçeklerden yiyor ondan olur mu diye düşündüm