Kedim Mama Kabını İteliyor

bayikbocuk

Bir tarafına mama, bir tarafına su konan, iki bölmeli, yedek su şişesi olan mama kabından kullanıyorum.

1 yaşındaki kısır erkek kedim yeni bir huy geliştirdi. Mama kabını iteleye iteleye koridorun ortasına getiriyor. Önce mamayı önden değil arka taraftan yemek istiyor sandım ama kabı boşken bile gece gündüz fark etmeden gırt gırt gırt diye iteleye iteleye ortalığa getiriyor.

Bunun bir sebebi olabilir mi, bir şey mi anlatmak istiyor acaba?

2 CEVAP

kj0122

Bu olayı biz 2 3 ay yaşadık hatta mamayı alıp suya atıyordu çoğunlukla içinden almayada çalışıyordu kaç kez mama kabını devirdi ite ite sayamadım bile tekli mama kabına geçiş yaptık uzak tuttuk birbirinden çok şükür atlattık aklınca oyun oynuyor bir sebebi yok 😊

Ketonmanya

Merhabalar.

Kediler mama kaplarıyla su kaplarının yakın olmasını hiç sevmezler. Muhtemelen o şapşirik aklıyla su kabını uzağa itmeye çalışıyor ama olmuyor. :)

Bol patili günler dilerim.