Cocuk Ve Kedi

MRDUMAN

Sizce cocuk ve kedinin ayni evin icinde olmasi ne gibi avantajlari ve dezavantajlari vardir?

7 CEVAP

Valla ben tek dezavantajı kedi tarafında görüyorum. Çünkü çoğu evde maalesef çocuğuna oyuncak diye alınmış kedi köpekler oluyor ve o hayvanın haline çok acıyorum. Birbirlerine bilinçli bir şekilde ve gözetim altında ikisinin de can olduğunu ve ikisinin de canının yandığını unutmayarak güzelce alıştırılırsa çocuğunuza yapılacak en güzel şey olur bence onu hayvan sevgisiyle ve hayvanlarla beraber büyütmek. Aşılarını yaptırdığınızda ve çıkan ilk sıkıntıda çocuğum var diye terkedilmeyecekse çok güzel. Bağışıklığı güçlenir, sorumluluk sahibi olur, merhametli vicdanlı olur vsvs.

dollfacepersian

@pentgrm... 'e kesinlikle katılıyorum. Çocuğa oyuncak diye alınmasa bile çocuğun elinde oyuncak oluyor hayvanlar. Sonuç benim oğlum gibi travma yaşamış hayvanlar oluyor. Olan yine kediye/köpeğe oluyor yani. Bu yüzden bence de ikisinin de canı yandığını, can olduğunu unutmayarak eşit davranarak bakılacaksa bakılmalı yoksa hiç alınmamalı

MRDUMAN

Benim ilk cocugum Oglum (kedim) oldu zaten onu terk etme gibi bir niyetim de yok. Yarin bir gün cocugum oludugu zaman hep beraber yasayalim istiyorum kimse zarar görmesin istiyorum :)) cevaplariniz icin tesekkür ederim :)

Kendinizin cinsine bağlı ama ben çocukla kedinin beraber olmasında bir sakınca görmüyorum ama küçük çocuk ise kedi ona zarar verebilir hatta çocukta kediye zarar verebilir

Derdedermanim

Ben çok karşıyım çocuklu evde bir kedi fikri çok yanlış bir çok kötü tarafı var mesela kedinin kendi cinsinden arkadaşı yok o sebeple çocuklu bebekli eve en az 2 kedi olmalı .

Derdedermanim

Avantaşı iyi bir ruh hali,sorumluluk bilinci,sevgi dolu,düşünceli,empati yeteneği gelişmiş,çok sıkılmıyan bir çocuk.Dezavantaş alışana kadar çocuğun korkması yavru kedinin oyun için hamle yaptığında çocugun kedinin kedndisini ısırıp tırmıkladığını sanması olabilir.

aleynacamgoz

2.5 aylık kedim var ve kardeşim de 6 yaşında maalesef çocuklar cidden sevgilerini çok fazla yaşadıkları için baya hırpalıyordu kediyi istemeden de olsa.. O yüzden biraz zor oluyor açıkçası. Ama kedi eğer çok asi değilse çocuğa zarar vereceğini hiç sanmıyorum daha çok hayvan için zor bi durum ama bi okadar da güzel nötrüm o yüzden :) Çocuklar saf oldukları ve kötülük düşünmedikleri için küçük beyaz yalanlarla onları uzaklaştırmakta bi okadar kolay aslında mesela şu son 2haftadır kedinin tasmasına doktorun kamera yerleştirdiğini sanıyor böyle bi şey uydurup çok hırpalamamasını sağladım tavsiye ederim:D