Kedinin İlgisini Çekme

Arkadaşlar 8.5 aylık erkek tekir bir kedim var
Son zamanlarda çok miyavlamaya başladı günlük olarak oyun oynatıyoruz saklambaç tarzı ve önüne alüminyum folyodan yaptığımız topunu atıyoruz onunla oynuyor
Diğer hiçbir oyuncağı olta tırmalama tahtsı tünel vb ilgisini çekmiyor oynamıyor
Uyandığında saklambaç oynatmadığımız takdirde hep miyavlıyo gece 3-4 ısırıp oynamak istiyor
Bazen çok zorlayabiliyor
Kedimin nasıl ilgisini çekebilirim ve enerjisini atmasına yardımcı olabilirim siz böyle şeyler yaşadınız mı
Son zamanlarda çok miyavlaması ve biraz daha hırçınlaşması kızgınlık belirtisi olabilir mi acaba
Ne yapmam lazım

9 CEVAP

İkinci bir kedi sahiplenemiyorum çünkü babaannem istemiyor

Mslna01

Gece yatmadan önce yorup oynatmayı denediniz mi

Evet o şekilde de denedik genelde işe yarıyor yani gece uyandırma durumu belli bir saate kadar olmuyor
Uyanık olduğu süreçlerde biz onunla oynamadığımız takdir de miyavlıyo hep tek başına topuyla biraz oynuyor o kadar

Mslna01

Günde 15-20 dakika yorup oynatın sonra kuru mama verin uyur sabaha kadar diye düşünüyorum

Günde rahat 2 saat beraber oyun oynuyoruz parça parça ama yine de durum böyle

meryem_artemis

Peluş bir oyuncağı var. Onu kalın bir ipe bağladım. Onunla oynamaya bayılıyor. Özellikle yatmadan önce önce bir 20 dakika falan resmen evin içinde koşturuyoruz. Koştuğu için baya yoruluyor. Uzun saatler kesintisiz uyuyor benimle. O tarz bir şey deneyebilirsiniz belki ilgisini çeker.

Teşekkür ederim , deneyeceğim

meryem_artemis

Bir de kedimin mama kabı hep dolu oluyor. Yatmadan önce genelde yarım kahve fincanı kadar mama oluyor ve sabah uyandığımda onu yemiş oluyor. Belki acıktığı için falan sizi uyandırıyordur. Kilo problemi yoksa eğer onu da deneyebilirsiniz.

meryem_artemis

Rica ederim. Umarım yardımcı olabilirim.