Yarın Hamile Kedimin 63.Günü

duman2707

arkadaşlar iyi akşamlar daha öncede soru açmıştım ve genel olarak 63-65.günlerde doğum oluyor gibi cevaplar almıştım
yarın kedimin 63.günü(çiftleşmeden sonraki günden sayarak başlıyorum)
fakat halen bir doğum belirtisi yok apartmanın alt katında farklı farklı noktalara üç tane yer hazırladım birine bile girip yatmıyor
memelerini kontrol ediyorum hafif şişlik var ama dolu dolu da değil
acaba doğuma daha vakit var mı?
kaçıncı güne kadar normal?

8 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Siz üç değil kırk üç farklı yere de yer hazırlasanız onun aklında illaki kendi belirlediği bir yer vardır. Eğer normalden fazla sürtünmeye başladıysa doğum yakındır bence. Eğer mümkünse yanından ayrılmayın. Kendiniz onu bir yere gitmesi için zorlamayın, siz o nereye gidiyorsa onu takip edin. Doğum için kendi seçtiği yere gitme eğiliminde olacaktır çünkü. Umarım sağ salim atlatırsınız bu süreci. Merakla bekliyoruz iyi haberlerini. :)

Bol patili günler dilerim.

duman2707

bu sabah hareketleri iyice ağırlaştı ama hiçbir kutuya girmiyor sürekli sürtünüyor sevdiriyor

duman2707

evet burda alt katta yüksek bi yer var birde sıcak dursun diye strafor döşenmiş içeriye girdiğimde ordan indi zaten ama yanımdayken de tekrar çıkmadı sadece gözü hep yükseklerde

Emirrckr

65 hatta 67.günlerde bile doğuran kediler oluyor.
Ama 68’i de geçerse bir hekimle irtibata geçmeniz gerekir belki de sezaryen gerekebilir.
Yavruların hareket etmesi güzel.
Demek ki vakitlerini bekliyorlar :)

Emirrckr

Nereyi en güvenli bulursa orayı seçecektir.
Belki de koyduğunuz yuvaların yerde olması onu yeterince tatmin etmiyordur.
Kediler genel olarak üst katları seviyor ve daha güvenli buluyorlar.Gerçekten de öyle ne bir kedi ne de bir insan rahatsız edemez bari :))
Neyse yer seçimini ona bırakın eğer huzursuzsa yanında olmaya çalışın fakat siz varsınız diye de bir yere girmiyorsa onu yalnız bırakın.
Doğum çok zor gibi gözükse de çoğu kedi tek başına bunu halledebiliyor,sizinki de inşallah başaracaktır.
Gelişmeleri bekliyoruz :)

MonikaveTori

Maksimum 70 gün oluyor diye biliyorum. Birkaç güne doğum yapar diye düşünüyorum. 70 güne kadar doğum yapmazsa direkt veterinere danışın. O kendi kafasında bir yer hazırlamıştır. Kendi rahat hissettiği yerde doğumunu yapacaktır. Umarım sağlıkla gelir bebişler🐾

duman2707

bu arada bebekler hareketliler karnında sürekli kıpırdıyorlar ama çıkmaya niyetleri yok daha

duman2707

tesekkurler hala doğum yapmadı
stresli de görmüyorum ama artık sürekli yukardan inmeye başladı galiba kafasında orası var