Merhaba Sokaktan Gözleri Daha Açılmamış Yavru Kedi Bulduk

Merhaba sokaktan gözleri daha açılmamış yavru kedi bulduk annesi ve diğer kardeşleri ölmüş yarın veterinere götüreceğiz ama o ana kadar nasıl bakılır yardımcı olur musunuz?

3 CEVAP

Ahudr

Sıcak tutun ve mumkunse kediler icin olan süt tozundan süt yapip verin normal süt sorun olabilir ama kedi süt tozu bulamazsaniz cok ufak miktarda sütü sulandirarak şırıngayla verebilirsiniz

Emirrckr

Kedi süt tozu temin edemezseniz laktozsuz sütü sulandırıp verin.(kendi başıma gelmişti bu şekilde geceyi idare etmiştik.)
Ayrıca bu kadar küçük bir bebeğin sıcak durması çok çok önemli.
Evinizde sıcak su torbası varsa onu havluya sarıp bebeğin yanına koyun.

Teşekkür ederim kedi süt tozu vardı ondan verdik. Sıcak su torbası hazırlamıştık ama küçük dostumuz pek orada durmak istemiyor daha çok gezip bir yerde uyuya kalmayı tercih ediyor 😋