Hills Mi? Nd Mi?

Cansuaslan22

Benim kedim 6-7 aylık 2 kg ve veteriner yaşına göre küçük kalmış dedi ben de royal canın kullanıyorum nd alayım dedim fakat veteriner hills dedi siz ne düşünüyorsunuz bir de hills aldım ama parçaları büyük diye galiba çıkarırken gördüm eski mamasına karıştırıp vermiştim bir de şimdi kakasını yaptı ve çok yumuşaktı ishal mi oldu acaba

11 CEVAP

meryem_artemis

Bizim eski veterinerimiz proplan önermişti ama tamamen sebze ile şişirilmiş bir mama. Veterinerler genelde anlaşmalı oldukları markaları öneriyorlar. O yüzden mama konusunda kendi seçimime daha çok güvenmiyorum. Nd'nin içeriği hills'ten daha iyi. Bu arada mama geçişini en az bir haftada yapmalısınız. Birden yeni mamaya geçtiyseniz kakası ondan yumuşamış olabilir.

meryem_artemis

1.ve 2.gün yüzde 75 yüzde eski yüzde 25 yeni
3.ve 4.gün yüzde 50 eski yüzde 50 yeni
5.ve 6.gün yüzde 25 eski yüzde 75 yeni
7.gün ise tamamen yeni mamaya geçebilirsiniz

AsumanAtilgan

ND Ama budceniz uygunsa Orijen veya Acana tabii hangi marka olursa olsun tahilsiz kullanin

KimJeongguk

N&D içerik açısından çok daha iyi.

sundowndread

veterinerler genelde hills öneriyor herhalde işlerine öyle geldiği için. ama içerik bakımından nd çok daha iyi.her konuda veterinerlere güvenmeyin derim. çünkü orada işine geldiği gibi davranıyorlar bilinçsiz veteriner çok

Her iki mamayida daha önce ki kedimde kullandim nd gerçekten çok güzel bir mama yanlız protein fazla geliyor çoğu kediye bizde tüy proplemi için balıklı kullanmaya başlamıştık nd den sonra daha çok tüy dökümü yaşadık protein yüksekliği ev kendilerinde çok faydalı değil maalesef ben çareyi hills ve nd yi karıştırarak bulmuştum mesela 3 kilo hills 1.5 kilo nd şeklinde hiç bir sorun yaşamadık karıştırdıktan sonra birazda bütçe meselesi gerçekten çok pahalı hills de iyi de değil kötü de değil ne öldürür ne güldürür orta segment güzel bir mama onuda kullanabilirsiniz

Willy-Wonka

Her içeriği mükemmel mama kedilere iyi geliyor diye bir şeu yok malesef. Bu plarformda malesef ND, acana, sanabelle müthiş övülüyor. Neden? Çünkü içeriklerinde taze et va bulunuyor yani protein oranları yüksek. Fakat uzun süreli kullanımda yüksek protein böbrek ve karaciğer problemleri yaratıyor. Bizzat kedimde yaşadım bu nedenle ortalama bi mama kullanıp arada bir tavuk haşlayıp vermek daha mantıklı. Hills kullanıyoruz biz şimdi protein oranı da ortalama fena değil. Nd almayın bence o yüzden iyot ve fosfor oranları da yüksek oluyor kristalüri oluşturuyor mesanelerinde

Emirrckr

Biz yaklaşık 2 yıldır N&D kullanıyoruz ve çok memnunuz.

ilaydacakir

çok kısa süreliğine hills kullanmıştım ve memnun kalmadım yani doğduğundan beri nd kullanıyoruz tüyleri kilosu dışkısı enerjisi falan hepsi çok iyi. Hills kullandığı o iki haftada çok tüy dökmüştü bir de iştahı azalmıştı

duman2707

benim ikisinide deneme şansım oldu şuan evdeki kedilerime orijen sokakta ilgilendiğim iki kedime de nd veriyorum çok seviyorlar
hillste hem dışkılarında ağır koku yaşadık hemde tüy dökümünü arttırdı ndnin içeriğine daha çok güveniyorum

SzgnAtk

ND gayet kaliteli mama onun haricinde britcare markası fiyat olarak uygun ve fiyatı uygun. Bazı markalar hariç bizim ülkemizde satılan mamalar içi tahılla şişirilmiş kalitesiz mamalar.