Thy İçin Kedi İç Dış Önemli Mi

OzlemCeylan

Merhabalar THY ile uçuş yapacağım. Kuduz aşısı var, çipi var ve uçuş ölçülerine uygun taşıma cantamizda var fakat iç dış zamanı gelmişti 2 gün önce yaptırdım yeni olduğu için sorun olur mu. Birde kuduz aşısı için ekstra bir defter yok değil mi müşteri hizmeti ile gorustugumde sağlık karnesi pasaportu ve kuduz aşısı karnesi olması yeterli dedi bunların hepsi bir pasaporta yazılmıyor mu

4 CEVAP

OzlemCeylan

Ve veteriberden seyahat edebilir damgası mi gerekiyor bir yerde okumuştum

bu durumlar havaalanındaki personelin tutumuna bağlı birazda. mesela yaşadığım şehirde çantanın boyunu thy ölçmemişti. kilosuna bakıp geçmişti. memleketimde thy çanta ölçüm yerleri var oraya sokturdular. plastik çantalardandı ölçü uymadı deyip kabul etmediler. ben vetten seyahat edebilir diye yazı almadım. hiç sormadılar şimdiye kadar ne thy ne pegasus. bazıları fotokopi istiyor diyor. bende istemediler mesela. şehre göre değişiyor sanırım.

aşıların hepsi pasaportunda yazıyor. 1 seneyi geçmesin kuduz aşısı yeterli.

OzlemCeylan

Teşekkür ederim yanıtınız için. Ben ne olur ne olmaz hem box hem astronot alacağım yanıma tabii havaalanında astronot ile girecegim fakat sorun ederlerse boxada alırım. Müşteri hizmetleri ile herşeyi görüştüm ama dediğiniz gibi oradaki insanların tutumu önemli. Kuduz aşısı 4 ay oldu, karması ve iç dışıda yaptırdım. Çipi zaten yasa çıkar çıkmaz taktırmıştım. Yolculuğumuzda sakinlesmesi için sedapet kullanacagiz daha bunlara rağmen bir sıkıntı çıkmamasını umuyorum. Allah iyi insanlarla karşılaştırır umarim

OzlemCeylan

Ve ben İstanbul'dan Gaziantebe uçacağım sizin çantayı sorun eden hangi ildeki havaalaniydi acaba